Vyberte stránku

Stulík žlutý var. sericea

Latinský název Nuphar lutea var. sericea

Popis rostliny

Stulík žlutý var. sericea je vodní rostlina, která pochází z Evropy a Severní Ameriky. Roste ve stojatých a mírně tekoucích vodách. Má široké, kopinaté listy, které jsou na vrcholu zašpičatělé. Květy jsou žluté a mají 5 lístků. Plodem je tobolka s mnoha semeny. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metr.

Jak pěstovat Stulík žlutý var. sericea

Stulík žlutý var. sericea je vodní rostlina, která se pěstuje v akváriích a jezírcích. Je to středně velká rostlina s bílými květy, které se objevují od června do září. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a dobře se jí daří ve vodě s pH 6,5-7,5. Při pěstování Stulíku žlutého var. sericea je důležité, aby byla voda dostatečně hluboká, alespoň 20 cm. Rostlina má ráda teplou až středně teplou vodu, která je dostatečně kyslá. Vyžaduje také dostatečnou cirkulaci vody, aby se zabránilo usazování řas. Rostlina může být pěstována ve vodním substrátu nebo na dně akvária. Při pěstování ve vodním substrátu je důležité, aby byl dostatečně hluboký, alespoň 15 cm. Rostlina může být také pěstována na dně akvária, ale je důležité, aby bylo dno dostatečně hluboké, alespoň 30 cm. Stulík žlutý var. sericea potřebuje dostatečnou výživu, aby se mu dařilo. Může být krmena speciálními vodními rostlinnými hnojivy nebo komerčními hnojivy pro akvarijní rostliny. Je důležité, aby byla hnojiva podávána pravidelně, aby rostlina mohla růst a kvést. Stulík žlutý var. sericea může být také řezán, aby se udržel jeho tvar. Řezání by mělo být prováděno pravidelně, aby se rostlina udržela ve zdravém stavu.

Využití Stulík žlutý var. sericea

Stulík žlutý var. sericea je vhodný pro vodní zahrady, které jsou oblíbené mezi milovníky květin. Rostlina může být použita jako okrasná rostlina ve vodním prostředí, jako je například jezírko nebo fontána. Rostlina může být také použita jako potrava pro ryby a jiné vodní živočichy. Rostlina je také vhodná pro filtrace vody, protože absorbuje toxické látky z vody. Rostlina je také vhodná pro výrobu léčivých produktů, jako jsou tinktury a odvary. Může být také použita jako surovina pro výrobu kosmetických produktů.

Botanický popis

Stulík žlutý var. sericea (Nuphar lutea var. sericea) je vodní rostlina z čeledi Nymphaeaceae. Roste ve vodních tocích, jezerech a stojatých vodách. Má dlouhé, přímé, pokroucené nebo křivé stonky, které se mohou pohybovat od 0,5 do 2 metrů. Listy jsou obvykle ve tvaru srdce, s hladkými okraji a lesklými, zelenými listy. Květy jsou žluté, s 5 lístky a mají průměr až 8 cm. Plody jsou červené, vejčité bobule. Rostlina je vysoce odolná vůči suchu a mrazu.

Původ a rozšíření Stulík žlutý var. sericea

Stulík žlutý var. sericea (Nuphar lutea var. sericea) je druh vodní rostliny z čeledi Nymphaeaceae, která se vyskytuje v Evropě a Severní Americe. Původní oblastí rozšíření tohoto druhu je Evropa, kde se vyskytuje od Britských ostrovů po střední Rusko. V Severní Americe se vyskytuje od Kanady po střední USA. Stulík žlutý var. sericea je vodní rostlina, která se vyskytuje ve stojatých a pomalu tekoucích vodních tocích, jako jsou rybníky, potoky a jezera. Roste ve vodě o hloubce až 1,5 metru a preferuje místa s dobrou cirkulací vody. Roste nejlépe na mělkých dnách, kde je dostatek slunce. Stulík žlutý var. sericea je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k ozdobení vodních ploch. Jeho květy jsou žluté až oranžové barvy a kvete od června do září.
Katalog » Vodní rostliny » Stulík žlutý var. sericea