Vyberte stránku

Stulík žlutý var. sericea denticulata

Latinský název Nuphar lutea var. sericea denticulata

Popis rostliny

Stulík žlutý var. sericea denticulata je vodní rostlina, která pochází z Evropy a Severní Ameriky. Roste ve stojatých a mírně tekoucích vodách. Má kompaktní, kulovitý tvar s výškou až 30 cm. Listy jsou vejčité, lesklé a na okraji zubaté. Květy jsou žluté, sestavené do hroznu a mají 5-7 cm v průměru. Plodem je červená tobolka. Tato rostlina je oblíbenou potravou pro ryby a ptáky.

Jak pěstovat Stulík žlutý var. sericea denticulata

Stulík žlutý var. sericea denticulata je vodní rostlina, která se pěstuje v mělkých vodních nádržích a jezírcích. Je to velmi dekorativní rostlina, která má krásné žluté květy a zelené listy. Pěstování stulíku žlutého var. sericea denticulata je velmi snadné. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro pěstování. Mělo by být umístěno ve slunné oblasti a mělo by být dostatečně hluboké na to, aby rostlina mohla plně rozvinout své kořeny. Poté je třeba připravit substrát. Substrát by měl být dobře odvodněný a měl by obsahovat dostatek živin. Poté je třeba rostlinu zasadit do substrátu. Rostlina by měla být zasazena tak, aby její kořeny byly dobře ukotveny. Poté je třeba rostlinu zalévat. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Kromě zalévání je třeba rostlinu také hnojit. Hnojivo by mělo být použito podle doporučení výrobce. Stulík žlutý var. sericea denticulata je velmi odolná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Pokud je rostlina správně pěstována, může růst po celý rok.

Využití Stulík žlutý var. sericea denticulata

Stulík žlutý var. sericea denticulata je vhodný pro vodní zahrady a jezírka. Jeho květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení vodních ploch. Rostlina je také vhodná pro očištění vody, protože absorbuje toxické látky a čistí vodu. Může být také použita jako potrava pro ryby a další vodní živočichy. Rostlina je také vhodná pro výzdobu akvárií.

Botanický popis

Stulík žlutý var. sericea denticulata je vodní rostlina, která patří do čeledi Nymphaeaceae. Roste ve vodních tocích a jezerech po celé Evropě. Má dlouhé, přímé stonky, které se mohou vyšplhat až do výšky 1,5 metru. Listy jsou vejčité, lesklé a zelené s bílými skvrnami. Květy jsou žluté, velké až 5 cm v průměru a mají šest okvětních lístků. Plody jsou ve tvaru hrušky a obsahují semena. Rostlina je odolná vůči mrazu a může růst i ve velmi studené vodě.

Původ a rozšíření Stulík žlutý var. sericea denticulata

Stulík žlutý var. sericea denticulata (Nuphar lutea var. sericea denticulata) je druh vodní rostliny z čeledi Nymphaeaceae. Pochází ze severní Evropy a Asie, kde se vyskytuje ve vodních tocích, jezerech a mokřadech. Rostlina je také známá pod názvem žlutý stulík nebo žlutý lotos. Stulík žlutý var. sericea denticulata je vytrvalá bylina, která může dosahovat výšky až 1 metr. Má dlouhé, přímé, hladké stonky s listy uspořádanými ve spirále. Listy jsou vejčité až eliptické, s bílými chlupy na spodní straně. Květy jsou žluté až oranžové, s 5 lístky a 5 tyčinkami. Plody jsou červené bobule. Stulík žlutý var. sericea denticulata se šíří prostřednictvím semen, která jsou uložena v plodech. Semena mohou být také šířena vodou. Rostlina může také růst z odnoží, které se objevují na kořenech. Stulík žlutý var. sericea denticulata je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k ozdobení vodních ploch. Rostlina je také používána v tradiční medicíně.
Katalog » Vodní rostliny » Stulík žlutý var. sericea denticulata