Vyberte stránku

Stulík žlutý var. pupureosignata

Latinský název Nuphar lutea var. pupureosignata

Popis rostliny

Stulík žlutý var. pupureosignata je vodní rostlina, která pochází z Evropy a Asie. Roste ve vodních nádržích, rybnících a jezerech. Má velké, žluté květy s fialovými skvrnami na okvětních lístcích. Květy se objevují od června do srpna. Listy jsou dlouhé, vejčité a mírně zubaté. Rostlina může dosahovat výšky až 1,5 metru. Je to trvalka, která se množí semeny a odnožemi.

Jak pěstovat Stulík žlutý var. pupureosignata

Stulík žlutý var. pupureosignata je vodní rostlina, která se pěstuje v jezírcích a rybnících. Je to trvalka s nádhernými fialovými květy, které kvetou od června do září. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a vyžaduje hluboké, mělké až středně hluboké vody. Půda by měla být bohatá na živiny a měkká. Při pěstování Stulíku žlutého var. pupureosignata je důležité, abyste zajistili, že voda je dostatečně hluboká pro kořeny rostliny. Kořeny by měly být ve vodě alespoň 15 cm hluboko. Pokud je voda příliš mělká, může to vést k tomu, že kořeny budou suché a rostlina uschnout. Rostlina potřebuje dostatek světla, aby mohla správně růst. Slunce je pro ni nejlepší, ale může tolerovat i polostín. Stulík žlutý var. pupureosignata je nenáročná na údržbu. Můžete ho pravidelně zalévat a udržovat vodu čistou. Můžete také pravidelně odstraňovat plevel a staré listy. Stulík žlutý var. pupureosignata je skvělou volbou pro jezírka a rybníky. Jeho krásné fialové květy dodají vašemu jezírku nebo rybníku krásu a barvu.

Využití Stulík žlutý var. pupureosignata

Stulík žlutý var. pupureosignata je vodní rostlina, která se často používá v akváriích a jezírcích. Je to velmi dekorativní rostlina, která může být použita k ozdobení vodního prostředí. Rostlina může být také použita k omezení růstu řas, protože absorbuje živiny z vody. Rostlina může být také použita k poskytnutí úkrytu pro malé ryby a jiné vodní živočichy. Může být také použita k filtraci vody, protože absorbuje toxické látky z vody. Rostlina může být také použita k produkci kyslíku do vody.

Botanický popis

Stulík žlutý var. pupureosignata je vodní rostlina z čeledi Stulíkovitých (Nymphaeaceae). Je to trsnatá, stálezelená bylina s výškou až 1 m. Listy jsou vejčité až obvejčité, na bázi srdčité, na okraji zubaté, na vrcholu zašpičatělé, na líci tmavě zelené, na rubu světlejší. Květy jsou žluté, až do růžova odstíněné, s korunními lístky ve tvaru přesýpacích hodin. Plodem je tobolka. Roste ve stojatých i tekoucích vodách, v nádržích, rybnících, potocích a jezerech.

Původ a rozšíření Stulík žlutý var. pupureosignata

Stulík žlutý var. pupureosignata (Nuphar lutea var. pupureosignata) je druh vodní rostliny, který pochází z Evropy a Asie. Roste ve vodních nádržích, rybnících, potocích a jezerech. Jeho původní oblast rozšíření se rozkládala od severní Afriky až po severní Čínu. Tato rostlina má velmi silné kořeny, které se používají k upevnění na dně vodních nádrží. Má také velmi silné listy, které se používají k výrobě léčivých čajů. Stulík žlutý var. pupureosignata je nyní rozšířen po celém světě. Roste ve všech kontinentech, včetně Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Afriky, Austrálie a Nového Zélandu. Je to oblíbená rostlina pro akvária a její listy se často používají k ozdobení vodních nádrží.
Katalog » Vodní rostliny » Stulík žlutý var. pupureosignata