Vyberte stránku

Stulík ‚Rubra‘

Latinský název Nuphar japonica 'Rubra'

Popis rostliny

Nuphar japonica 'Rubra' je druh vodní rostliny z čeledi Nymphaeaceae. Je to stulík s krásnými, sytě červenými květy. Květy se objevují na dlouhých stopkách nad hladinou vody a mohou být až 8 cm v průměru. Listy jsou vejčité až eliptické a mohou dosahovat délky až 30 cm. Rostlina může růst až do výšky 1,2 metru. Je to trvalka, která je schopna přežít i v chladnějších podmínkách. Je to velmi oblíbená rostlina pro akvária a jezírka, protože její květy dodávají krásnou barvu a ozdobu.

Jak pěstovat Stulík ‚Rubra‘

Stulík 'Rubra' je vytrvalá rostlina, která se pěstuje jako okrasná rostlina. Je to druh stulíku, který má růžové květy a jeho listy jsou zelené. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje. Stulík 'Rubra' má rád slunné stanoviště s dobře odvodněnou půdou. Můžete ho pěstovat ve skupinách nebo jako solitérní rostlinu. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do zahradních jezírek nebo do vodních ploch. Když pěstujete stulík 'Rubra', je důležité, abyste mu poskytli dostatek vody. Můžete ho zalévat každý den nebo jednou za týden. Pokud je voda v jezírku nebo ve vodní ploše, můžete stulík 'Rubra' zalévat pomocí hadice. Stulík 'Rubra' potřebuje také živiny. Můžete mu je dodat pravidelným hnojením. K tomu můžete použít univerzální hnojivo nebo speciální hnojivo pro vodní rostliny. Stulík 'Rubra' je odolný vůči chorobám a škůdcům. Pokud se objeví problémy, můžete je řešit postřikem fungicidu nebo insekticidu. Pokud se o stulík 'Rubra' staráte správně, bude vám krásně kvetat po celé léto. Jeho růžové květy budou ozdobou vaší zahrady.

Využití Stulík ‚Rubra‘

Stulík 'Rubra' je druh vodní rostliny, který je oblíbený pro svou dekorativní přitažlivost. Jeho červené listy a žluté květy jsou velmi atraktivní a mohou přidat zajímavý prvek do akvárií, fontán nebo jezírek. Rostlina je také velmi odolná a snadno se udržuje. Stulík 'Rubra' je skvělým zdrojem potravy pro ryby, kteří se živí rostlinami. Rostlina produkuje malé semeníky, které jsou oblíbenou pochoutkou pro ryby. Rostlina také poskytuje úkryt pro ryby, které se schovávají mezi její listy. Stulík 'Rubra' je také vynikajícím zdrojem kyslíku pro akvárium. Když je rostlina ve vodě, produkuje kyslík, který je prospěšný pro ryby i další živočichy v akváriu. Stulík 'Rubra' je také skvělou volbou pro filtrace vody. Rostlina absorbuje škodlivé látky z vody, čímž ji činí čistší a zdravější. To je velmi užitečné pro udržení zdraví ryb a dalších živočichů v akváriu.

Botanický popis

Nuphar japonica 'Rubra' je vodní rostlina s krásnými červenými květy. Roste ve vodních nádržích, rybnících a jezerech. Má velké, červené květy s bílými tečkami. Květy se objevují na dlouhých, tenkých stopkách. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické, s hladkým okrajem. Rostlina může dosahovat výšky až 1,5 metru. Je to trvalka, která se množí semeny nebo odnožemi.

Původ a rozšíření Stulík ‚Rubra‘

Stulík Rubra (Nuphar japonica 'Rubra') je druh vodního stulíku, který pochází z Japonska. Tento druh byl poprvé popsán v roce 1867. Od té doby se rozšířil do mnoha oblastí Asie a Evropy. Rostlina je oblíbená pro svou atraktivní červenou barvu listů a květů. Stulík Rubra je vytrvalá vodní rostlina, která se nejlépe daří ve stojatých vodách, jako jsou rybníky, jezera a potoky. Roste nejlépe ve vodách s teplotou mezi 15 a 25 °C. Květy se objevují od června do září a mají žlutou nebo oranžovou barvu. Listy jsou červené až fialové a mají kopinatý tvar. Stulík Rubra je oblíbeným akváriovým rostlinou, protože je snadno pěstovatelný a může být použit jako dekorace. Je to také oblíbená rostlina pro vodní zahrady, protože je odolná vůči chladu a může růst i ve sladké vodě.
Katalog » Vodní rostliny » Stulík ‚Rubra‘