Vyberte stránku

Starček přímořský

Latinský název Senecio bicolor

Popis rostliny

Starček přímořský je vytrvalá bylina s krátkou, silnou lodyhou a širokými, vejčitými listy. Listy jsou na vrcholu zelené a na spodní straně šedozelené. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do hroznů. Rostlina kvete od června do září. Starček přímořský může dosahovat výšky až 30 cm a jeho šířka se pohybuje mezi 20-30 cm. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a je vhodná pro skalky, záhony a truhlíky.

Jak pěstovat Starček přímořský

je snadné a je to skvělá volba pro začínající pěstitele. Starček přímořský je trvalka, která může růst v teplých oblastech až do výšky 1,5 metru. Jeho listy jsou stříbřité a má krásné žluté květy. Chcete-li pěstovat Starček přímořský, je důležité zvolit správné místo. Měl by být umístěn na slunném místě s dobrou drenáží. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Starček přímořský je nenáročný na péči. Jeho zalévání by mělo být mírné až střední. Rostlina by měla být zalévána každý týden nebo každé dva týdny, v závislosti na počasí. Půda by měla být udržována vlhká, ale nikdy přemokřená. Starček přímořský by měl být hnojen jednou za rok. Pro nejlepší výsledky by měl být hnojen směsí organického hnojiva a minerálního hnojiva. Starček přímořský je odolný vůči chorobám a škůdcům. Pokud se objeví problémy, můžete je řešit postřikem pesticidy. Pokud se o Starček přímořský správně staráte, může vám poskytnout krásnou dekoraci vaší zahrady po celý rok.

Využití Starček přímořský

Starček přímořský je vytrvalá bylina, která se často používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou bílé a žluté a mohou být použity k ozdobení zahrad, trávníků nebo balkonů. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Starček přímořský může být také použit k léčebným účelům. Listy a květy rostliny obsahují látky, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Rostlina se proto často používá k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém nebo akné. Starček přímořský může být také použit k aromaterapii. Květy rostliny mají příjemnou vůni, která může pomoci uvolnit napětí a stres. Květy mohou být také použity pro výrobu vonných olejů nebo esencí. Starček přímořský může být také použit k výrobě potravin. Listy rostliny mohou být sušeny a použity jako koření nebo do salátů. Květy mohou být také použity k výrobě sirupů nebo džemů.

Botanický popis

Starček přímořský je vytrvalá bylina, která může dosahovat výšky až 1 metr. Listy jsou vejčité až obvejčité, s bílými skvrnami po obou stranách. Květy jsou žluté, sestavené do kuželovitých hroznů. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé černé tobolky. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu. Je to invazivní druh, který se šíří rychle a může způsobit problémy v ekosystému.

Původ a rozšíření Starček přímořský

Starček přímořský (Senecio bicolor) je druh rostliny z čeledi Asteraceae, která se vyskytuje ve Středozemní oblasti. Rostlina je původem z jižní Evropy a severní Afriky, ale dnes se vyskytuje po celém světě. Je to invazivní druh, který se šíří do nových oblastí, kde může snadno převládnout a narušit místní ekosystémy. Starček přímořský se vyskytuje na suchých, slunných místech, jako jsou skalnaté útesy, pláže, stepi a pastviny. Roste ve výšce až 1,5 metru a jeho listy jsou stříbřité až šedé barvy. Květy jsou žluté až oranžové a plody jsou malé černé tobolky. Starček přímořský byl poprvé popsán v roce 1753 a od té doby se rozšířil do mnoha oblastí. V Severní Americe se rozšířil do Kalifornie, Oregonu, Washingtonu, Aljašky, Nového Mexika a Texasu. V Austrálii se rozšířil do Nového Jižního Walesu, Queenslandu a Victorie. V Evropě se rozšířil do Německa, Francie, Španělska, Itálie, Chorvatska a dalších zemí.
Katalog » Dvouletky » Starček přímořský