Vyberte stránku

šmel okoličnatý ‚Schneeweischen‘

Latinský název Butomus umbellatus 'Schneeweischen'

Popis rostliny

Butomus umbellatus 'Schneeweischen' je vytrvalá bylina s bílými květy, která roste až do výšky 1,2 metru. Listy jsou vejčité a lesklé, s dlouhými řapíky. Květy se objevují v červnu až červenci a jsou uspořádány do deštníkovitých květenství. Květy mají bílé okvětní lístky a žluté tyčinky. Plody jsou malé, černé a nažky. Rostlina je odolná vůči mrazu a snáší sucho. Je to oblíbená rostlina pro vodní zahrady a je vhodná pro skupinové výsadby.

Jak pěstovat šmel okoličnatý ‚Schneeweischen‘

Šmel okoličnatý 'Schneeweischen' je krásná a nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje. Je to vytrvalá bylina s bílými květy, které se objevují na jaře. Rostlina může dosáhnout výšky až 1 metru a její květy jsou obvykle bílé nebo růžové. Pěstování šmelu okoličnatého 'Schneeweischen' je velmi jednoduché. Nejlépe se daří v slunných až polostinných stanovištích, kde je dostatek vlhkosti. Rostlina potřebuje půdu s dobrou drenáží a bohatou na živiny. Je také důležité, aby byla pravidelně zalévána. Šmel okoličnatý 'Schneeweischen' může být řezán, aby se podpořila jeho kompaktní forma. Je také důležité odstraňovat odkvetlé květy, aby se podpořila produkce nových květů. Šmel okoličnatý 'Schneeweischen' je odolný vůči mrazu až do -15 °C. Může být také pěstován ve sklenících nebo na terasách.

Využití šmel okoličnatý ‚Schneeweischen‘

Šmel okoličnatý 'Schneeweischen' je vytrvalá rostlina, která může být použita k ozdobení zahrad a parků. Jeho květy jsou bílé a mají tvar hvězdy. Rostlina může být použita jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Může být také použit k vytvoření záhonů nebo živých plotů. Květy jsou oblíbené u hmyzu, což je prospěšné pro oživení ekosystému. Rostlina je také odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech.

Botanický popis

Butomus umbellatus 'Schneeweischen' je vytrvalá bylina s dlouhými, přímými, tenkými stonky. Listy jsou vejčité až eliptické, na bázi zašpičatělé, na okraji celokrajné, na líci tmavě zelené a na rubu světlejší. Květy jsou bílé, uspořádané do okolíků, které se objevují od června do srpna. Plody jsou malé, černé, vejčité tobolky. Rostlina může dosahovat výšky až 1 metr.

Původ a rozšíření šmel okoličnatý ‚Schneeweischen‘

Šmel okoličnatý 'Schneeweischen' je hybridní druh, který byl vyšlechtěn v Německu v roce 1990. Tento druh je kříženec mezi šmelem okoličnatým (Butomus umbellatus) a šmelem růžovým (Butomus roseus). Tento druh je oblíbený pro svou nádhernou bílou barvu a jeho odolnost vůči chorobám. Šmel okoličnatý 'Schneeweischen' se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbený pro svou nádhernou bílou barvu a jeho odolnost vůči chorobám. Je to oblíbená rostlina pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit nádhernou kompozici ve své zahradě. Rostlina je také oblíbená pro svou schopnost odolávat mrazu a je vhodná pro pěstování ve většině oblastí.
Katalog » Vodní rostliny » šmel okoličnatý ‚Schneeweischen‘