Vyberte stránku

Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘

Latinský název Schoenoplectus tabernaemontani 'Zebrinus'

Popis rostliny

Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je vodní rostlina, která pochází z jihovýchodní Asie. Je to trsnatá, vytrvalá bylina s dlouhými, tenkými stonky a širokými, zelenými listy. Listy jsou příčně pruhované bílou barvou, což dává rostlině její název ‚Zebrinus‘. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a má ráda slunná až polostinná stanoviště. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je oblíbenou dekorací do vodních ploch, protože jeho listy se mohou vznášet nad hladinou vody.

Jak pěstovat Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘

Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je vytrvalá, vodní rostlina, která je oblíbená pro svou jedinečnou zebrovou barvu. Je to snadno pěstovatelná rostlina, která může být pěstována ve vodních nádržích, fontánách nebo jezírcích. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je velmi odolný a může růst ve vodě s teplotou od 5 do 30 stupňů Celsia. Chcete-li pěstovat Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘, je důležité zajistit, aby byla voda čistá a bez chemických přísad. Rostlina potřebuje dostatek světla, ale neměla by být vystavena přímému slunečnímu záření. Nejlépe se daří ve vodě s pH mezi 6,5 a 7,5. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ může být šířen semeny nebo řízky. Semena se mohou vysévat na povrch vody nebo do substrátu. Řízky se mohou šířit tím, že se oddělí od mateřské rostliny a vysadí do substrátu. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je nenáročná rostlina, která může být snadno pěstována ve vodních nádržích. Je to krásná rostlina, která dodá vašemu jezírku nebo fontáně jedinečný vzhled.

Využití Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘

Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je vysoce dekorativní rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách a parcích. Její listy jsou široce pruhované, což dodává zahradě neobvyklý vzhled. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ se může použít k vytvoření zajímavých vodních zahrad. Jeho listy mohou být použity k vytvoření zelených stěn, které oddělují různé části vodní zahrady. Rostlina také dobře roste ve vodě, takže může být použita k vytvoření zelených ostrovů ve vodní zahradě. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ se také může použít k vytvoření zelených stěn na terasách a balkonech. Jeho listy mohou být použity k vytvoření zelených stěn, které oddělují různé části terasy nebo balkonu. Rostlina také dobře roste ve vodě, takže může být použita k vytvoření zelených ostrovů na terase nebo balkonu. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ se také může použít k vytvoření zelených stěn v interiérech. Jeho listy mohou být použity k vytvoření zelených stěn, které oddělují různé části místnosti. Rostlina také dobře roste ve vodě, takže může být použita k vytvoření zelených ostrovů v interiéru.

Botanický popis

Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je vytrvalá bylina s dlouhými, přímými, vodorovně rozloženými stonky. Listy jsou vejčité až obvejčité, na bázi zúžené, na okraji zubaté až pilovité. Květy jsou malé, bílé až růžové, uspořádané do klasů. Plody jsou černé, vejčité až obvejčité. Rostlina může dosahovat výšky až 1,5 metru. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je odolný vůči suchu a mrazu a je vhodný pro použití v zahradních jezírkách, na březích řek nebo jako okrasná rostlina.

Původ a rozšíření Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘

Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ (Schoenoplectus tabernaemontani 'Zebrinus') je vytrvalá rostlina, která pochází z jihovýchodní Asie. Je to druh skřípence, který je obecně považován za invazivní druh. Roste ve vlhkých oblastech, jako jsou bažiny, rybníky a potoky. Rostlina se šíří do mnoha oblastí světa, včetně Severní Ameriky, Evropy a Austrálie. V Severní Americe je nejběžnější ve střední části USA, včetně států jako je Illinois, Michigan, Wisconsin a Minnesota. V Evropě je nejběžnější ve střední a východní části, včetně Německa, Francie, Itálie a Španělska. V Austrálii je nejběžnější ve střední a východní části, včetně států jako je Nový Jižní Wales, Victoria a Queensland. Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘ je velmi odolná rostlina, která může růst v různých podmínkách. Je to vytrvalá rostlina, která může být vysoká až 1,5 metru a má široce rozložené listy. Má také žluté květy, které kvetou od června do září.
Katalog » Vodní rostliny » Skřípinec Tabernaemontanův ‚Zebrinus‘