Vyberte stránku

Sítina sivá ‚Glaucus‘

Latinský název Juncus inflexus 'Glaucus'

Popis rostliny

Sítina sivá ‚Glaucus‘ je trvalka, která má vyšší, přímé stonky s hustými, sivě zelenými listy. Květy jsou malé, bílé a shromážděné do hroznovitých květenství. Rostlina je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost přizpůsobit se různým podmínkám. Je vhodná do skupinových výsadeb, na okraje zahrad a do nádob. Je odolná vůči suchu a mrazu.

Jak pěstovat Sítina sivá ‚Glaucus‘

Sítina sivá ‚Glaucus‘ je vytrvalá tráva, která se vyskytuje v Evropě a Severní Americe. Je to nízká tráva s tenkými stonky a lesklými, zelenými listy. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm a její květy jsou bílé nebo růžové. Pěstování: Sítina sivá ‚Glaucus‘ je snadno pěstovatelná rostlina, která vyžaduje jen málo péče. Nejlépe se daří na slunných až polostinných stanovištích s dobře odvodněnou půdou. Rostlina se dobře hodí pro skalky, okraje cest a živé ploty. Sítina sivá ‚Glaucus‘ je mrazuvzdorná až do -20°C. Krmení: Sítina sivá ‚Glaucus‘ nevyžaduje žádné speciální krmení. Můžete ji občas přihnojit univerzálním hnojivem. Šíření: Sítina sivá ‚Glaucus‘ se může šířit semeny nebo dělením trsů. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Trsy se mohou dělit na jaře nebo na podzim.

Využití Sítina sivá ‚Glaucus‘

Sítina sivá ‚Glaucus‘ (Juncus inflexus 'Glaucus') je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Její nízký růst a tmavě modré listy jsou ideální pro vytvoření zajímavého pohledu ve skalkách, na okrajích zahrad a v okrasných záhonech. Rostlina může být také použita k vytvoření živého plotu nebo k obklopení jezírek nebo jiných vodních ploch. Je to také vynikající volba pro vytváření zelených stěn. Sítina sivá ‚Glaucus‘ je odolná vůči suchu a mrazu, což z ní činí vynikající volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu.

Botanický popis

Sítina sivá ‚Glaucus‘ (Juncus inflexus 'Glaucus') je trvalka, která dorůstá do výšky až 60 cm. Má vzpřímené, tenké, stříbřitě sivé stonky s malými, zelenými listy. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do hroznů. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s vlhkou, dobře odvodněnou půdou. Je odolná vůči mrazu až do -20°C. Doporučuje se ji pravidelně řezat, aby se zabránilo rozrůstání.

Původ a rozšíření Sítina sivá ‚Glaucus‘

Sítina sivá ‚Glaucus‘ (Juncus inflexus 'Glaucus') je druh trávy pocházející z Evropy a severní Afriky. Roste v mokřadech, na březích jezer a řek, v bažinách a na místech s vyšší vlhkostí. Jeho semena se šíří větrem a vodou, což umožňuje jeho rychlé šíření. Sítina sivá ‚Glaucus‘ se dnes pěstuje po celém světě, zejména v oblastech s vlhkými podmínkami. Je to oblíbená rostlina pro výsadbu v zahradách a parcích, protože je nenáročná na údržbu a její kompaktní vzrůst ji činí vhodnou pro zahradnické úpravy. Může být také použita jako okrasná rostlina v akváriích.
Katalog » Vodní rostliny » Sítina sivá ‚Glaucus‘