Vyberte stránku

šípatka vodní ‚Flore Pleno‘

Latinský název Sagittaria sagittifolia 'Flore Pleno'

Popis rostliny

Šípatka vodní 'Flore Pleno' je trvalka, která roste ve vodě nebo na březích. Má dlouhé, široce rozložené listy, které jsou na vrcholu zaoblené a mírně zoubkaté. Květy jsou bílé, s velkým počtem tyčinek, které vytvářejí plnou korunu. Kvete od června do září. Rostlina může dosahovat výšky až 1 metr. Je to nenáročná rostlina, která se snadno pěstuje ve vodě nebo na březích.

Jak pěstovat šípatka vodní ‚Flore Pleno‘

Šípatka vodní „Flore Pleno“ je velmi dekorativní a snadno pěstovatelná rostlina. Je to trvalka, která se vyskytuje ve vodních nádržích, jezírcích a rybnících. Rostlina má velké, bílé květy s mnoha okvětními lístky a tmavě zelené listy. Pokud chcete pěstovat šípatku vodní „Flore Pleno“, je důležité zajistit, abyste měli dostatek prostoru pro její růst. Rostlina může dosáhnout až 1 metru výšky a 1,5 metru šířky. Šípatka vodní „Flore Pleno“ potřebuje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Pokud je půda příliš mokrá, může to vést k hnilobě kořenů. Nejlépe se daří ve vodních nádržích nebo jezírcích, kde je dostatek vody. Šípatka vodní „Flore Pleno“ může být množena semeny nebo vegetativně. Semena se mohou vysévat na jaře nebo na podzim. Pro vegetativní množení můžete použít odřezky listů nebo kořenů. Šípatka vodní „Flore Pleno“ je odolná vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, může být napadena škůdci, jako jsou slimáci a žížaly. Pokud se objeví škůdci, můžete je odstranit ručně nebo použít biologické postřiky.

Využití šípatka vodní ‚Flore Pleno‘

Šípatka vodní 'Flore Pleno' je vytrvalá rostlina, která se často používá k ozdobení akvárií a jezírek. Její listy jsou ve tvaru šípky a mají bohaté květenství. Rostlina může růst až do výšky 60 cm a její květy mohou být bílé, růžové nebo fialové. Rostlina šípatka vodní 'Flore Pleno' je vhodná pro použití v akváriích, protože je schopná filtrovat škodlivé látky z vody. Rostlina také produkuje kyslík, který je pro ryby a další vodní živočichy velmi důležitý. Šípatka vodní 'Flore Pleno' je také vhodná pro použití v zahradách. Její listy a květy mohou přidat krásu a barevnost do zahrady. Rostlina je také schopná odpuzovat hmyz, což je užitečné pro ochranu jiných rostlin. Šípatka vodní 'Flore Pleno' je také vhodná pro použití v léčitelství. Listy a květy rostliny obsahují látky, které mohou pomoci snížit teplotu, zmírnit bolesti a zlepšit trávení. Rostlina je také účinná při léčbě nachlazení a kašle.

Botanický popis

Šípatka vodní 'Flore Pleno' je trvalka s výškou až 1 m. Její lodyha je rozvětvená, vodorovně se rozprostírající a pokrytá jemnými chlupy. Listy jsou vejčité až trojúhelníkovité, na vrcholu zašpičatělé, na bázi srdčité až klínovité, na obou stranách lesklé, na okraji celokrajné nebo mírně zubaté. Květy jsou bílé, uspořádané ve vrcholových květenstvích. Plodem je nažka. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště s bohatou, mělkou až hlubokou vodou.

Původ a rozšíření šípatka vodní ‚Flore Pleno‘

Šípatka vodní „Flore Pleno“ je druh rostliny z čeledi šípkovitých (Alismataceae). Pochází ze Severní Ameriky, kde se vyskytuje od Mexika po Kanadu. Je to vodní rostlina, která se vyskytuje ve vodních plochách, jako jsou rybníky, potoky a bažiny. Rostlina „Flore Pleno“ se v poslední době stala oblíbenou mezi akvaristy a milovníky přírody. Její květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny na dálku. Rostlina může růst až do výšky 1 metru a její listy mohou dosahovat délky až 30 cm. Šípatka vodní „Flore Pleno“ se v současné době pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a schopnost růst ve vodních plochách. Je také oblíbená pro svou dekorativní hodnotu. Rostlina je často vysazována v akváriích, fontánách a jezírcích.
Katalog » Vodní rostliny » šípatka vodní ‚Flore Pleno‘