Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘

Latinský název Bellis perennis 'Tasso® White'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘ (Bellis perennis 'Tasso® White') je trvalka s kompaktním růstem, která vytváří hustou trsy bílých květů. Květy jsou malé a mají 5 lístků. Listy jsou zelené a lesklé. Rostlina je odolná vůči mrazu a snáší sucho. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do skupinových výsadeb, do trávníků nebo na okraje zahrad.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘

Sedmikráska obecná ‘Tasso® White’ je kompaktní, nízká trvalka s bílými květy. Je to ideální volba pro vytvoření krásného koberce v zahradě. Rostlina má ráda slunné až polostinné stanoviště a dobře snáší sucho. Při pěstování Sedmikrásky obecné ‘Tasso® White’ je důležité zajistit, aby byla pravidelně zalévána. Voda rostlinu každý týden, nebo častěji, pokud je počasí horké a suché. Přihnojte ji každé 2-3 týdny, používat univerzální hnojivo pro trvalky. Když se Sedmikráska obecná ‘Tasso® White’ rozrůstá, je nutné ji občas stříhat. To pomůže udržet její kompaktní tvar a zabránit roztahování. Prořezávání by mělo být provedeno po skončení kvetení, aby se podpořila nová kvetení. Sedmikráska obecná ‘Tasso® White’ je odolná vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité sledovat rostlinu, aby se zabránilo vzniku problémů. Pokud se objeví příznaky choroby nebo škůdce, je nutné okamžitě zasáhnout.

Využití Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘

Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘ (Bellis perennis 'Tasso® White') je vytrvalá trvalka, která se často používá jako okrasná rostlina. Její bílé květy s červenými středy jsou velmi dekorativní a dodávají zahradě jemnost. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘ se může použít k vytvoření okrasných trávníků, které jsou ideální pro zahrady s malou plochou. Může se také použít k vytvoření okrasných hranic nebo ke zdobení skalek. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách, což jí dodává větší dekorativní efekt. Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘ je také vhodná pro pěstování v květináčích a nádobách. Její bílé květy vyniknou na terasách a balkonech a dodají jim jemnost. Květiny jsou také vhodné pro řez a mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Tasso® White' je trvalka s malými bílými květy. Rostlina má kompaktní, nízkou a rozložitou formu. Listy jsou zelené, vejčité až oválné, s ostrou špičkou. Květy se objevují od června do září a jsou uspořádány v hustých hroznech. Květy mají 5 lístků a jsou asi 1 cm velké. Plody jsou malé, černé a lesklé. Tato rostlina je odolná vůči chorobám a je vhodná pro použití v trávnících, na okrajích cest a v květinových záhonech.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘

Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘ (Bellis perennis 'Tasso® White') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je velmi oblíbená pro své bílé květy a nízkou výšku. Je to trvalka, která může růst až do výšky 15 cm. Rostlina je odolná vůči mrazu a je vhodná pro pěstování v zahradách, na trávnících a na okrajích cest. Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘ se šíří po celé Evropě, Severní Americe a Austrálii. Je oblíbená pro svou snadnou péči a nenáročnost. Je vhodná pro pěstování ve skupinách nebo jako solitérní rostlina.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Tasso® White‘