Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘

Latinský název Bellis perennis 'Tasso® Strawberries & Cream'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘ je malá trvalka s kompaktním růstem. Její listy jsou zelené a lesklé, s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé a růžové, se šesti lístky. Kvete od jara do pozdního léta. Tato odrůda je vysoce odolná vůči chorobám a je vhodná pro pěstování v truhlících nebo na záhonech. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘

Sedmikráska obecná 'Tasso® Strawberries & Cream' je kompaktní, nízká trvalka s jemnými, bílými květy s růžovými skvrnami. Je to ideální volba pro vytváření koberců květin nebo použití v kontejneru. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučujeme pěstovat Sedmikráska obecná 'Tasso® Strawberries & Cream' na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Při pěstování v kontejneru je třeba použít kvalitní substrát pro květiny a rostliny. Když se rostlina začne rozrůstat, je třeba ji pravidelně řezat, aby se udržela její kompaktní forma. Rostlina by měla být také pravidelně zalévána a hnojena. Sedmikráska obecná 'Tasso® Strawberries & Cream' je odolná vůči mrazu až do -15°C.

Využití Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘

Sedmikráska obecná 'Tasso® Strawberries & Cream' je kompaktní, nízká trvalka s jemnými, bílými květy s růžovými skvrnami. Je to ideální rostlina pro vytvoření krásného, barevného trávníku nebo pro vyplnění mezer v zahradě. Rostlina je odolná vůči chorobám a mrazu a může být použita k vytvoření krásných květinových záhonů. Může být také použita k ozdobení okrajů cest, záhonů a trávníků. Sedmikráska obecná 'Tasso® Strawberries & Cream' je také vhodná pro použití v kontejnerových zahradách a na terasách.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Tasso® Strawberries & Cream' je trvalka, která dorůstá do výšky 15-20 cm. Má malé, lesklé, zelené listy a bílé a růžové květy. Květy se objevují od dubna do června. Rostlina je odolná vůči mrazu a je vhodná pro použití v trávnících, na okrajích cest a ve skalkách.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘ (Bellis perennis 'Tasso® Strawberries & Cream') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda byla vyšlechtěna pro své výrazné bílé květy s růžovými skvrnami. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná přežít i v chladnějších oblastech. Je to nízká trvalka, která dorůstá do výšky 15 cm. Kvete od dubna do června. Tato odrůda sedmikrásky se šíří po celé Evropě, ale je také oblíbená v Severní Americe. Je to oblíbená rostlina pro použití v zahradách, na trávnících a na okrajích cest. Je to také oblíbená rostlina pro použití v květináčích a na balkonech.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Tasso® Strawberries & Cream‘