Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘

Latinský název Bellis perennis 'Tasso® Red'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘ (Bellis perennis 'Tasso® Red') je trvalka s kompaktními, vzpřímenými stonky a kulatými, lesklými listy. Kvete od června do září s malými, jasně červenými květy. Rostlina je nenáročná na péči a vyžaduje pouze mírnou zálivku. Je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích zahrad a ve skupinových výsadbách.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘ je kompaktní, nízká trvalka s jasně červenými květy. Je to ideální rostlina pro vytvoření krásného koberce v zahradě. Je to velmi odolná rostlina, která může růst na slunném i polostinném stanovišti a ve všech druzích půd. Pěstování: 1. Vyberte si pro Sedmikrásku obecnou ‚Tasso® Red‘ vhodné stanoviště. Může růst na slunném nebo polostinném místě a ve všech druzích půd. 2. Připravte půdu. Pro optimální růst by měla být půda dobře odvodněná a bohatá na živiny. 3. Vysaďte rostlinu. Sázejte ji do díry o průměru asi 20 cm a hloubce 10 cm. 4. Zalévejte rostlinu. Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘ potřebuje dostatek vody, aby se dobře dařila. 5. Hnojte rostlinu. Každé 2-3 týdny ji hnojte kvalitním hnojivem pro trvalky. 6. Řežte rostlinu. Po skončení kvetení rostlinu řežte, aby se udržela její kompaktní forma. 7. Chraňte rostlinu před chorobami a škůdci. Pravidelně kontrolujte rostlinu a včasně ji ošetřete, pokud se objeví nějaké problémy.

Využití Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘

Sedmikráska obecná 'Tasso® Red' je kompaktní, nízký trvalka s červenými květy. Je to vynikající volba pro použití v zahradních oblastech, jako jsou okraje, trávníky, skalky a květinové záhony. Je to také skvělá volba pro použití v kontejnerových zahradách. Sedmikráska obecná 'Tasso® Red' je odolná vůči chorobám a škůdcům a je velmi snadno pěstovat. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje jen málo péče. Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Je odolná vůči suchu a mrazu a může být použita v mnoha různých typů zahrad. Květy Sedmikrásky obecné 'Tasso® Red' jsou červené s bílými skvrnami a kvetou od června do září. Květy jsou velmi atraktivní a jsou oblíbené u hmyzu a ptáků. Rostlina je také velmi dekorativní a může být použita k vytvoření krásných kompozic.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Tasso® Red' je trvalka s nízkou, kompaktní a rozložitou růžicí listů. Listy jsou jemné, vejčité až kopinaté, tmavě zelené barvy. Květy jsou malé, červené až fialové barvy s bílými skvrnami. Květy se objevují od dubna do června. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je vhodná pro použití v trávnících, na okrajích cest a v parkových úpravách.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘ (Bellis perennis 'Tasso® Red') je kultivar sedmikrásky obecné, který byl vyšlechtěn v Nizozemsku. Tento kultivar je charakterizován svými červenými květy a hustou, nízkou růstovou formou. Je to odolná rostlina, která může být pěstována ve většině středoevropských zemí. Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nízkou růstovou formu a jasné červené květy. Je to oblíbená rostlina pro trvalkové zahrady a používá se také jako okrasná rostlina pro balkony a terasy. Může být také použita jako podestýlka nebo jako dekorace v květináčích.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Tasso® Red‘