Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘

Latinský název Bellis perennis 'Tasso® Pink'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘ je malá trvalka s kompaktním růstem. Její listy jsou zelené a lesklé, s mírně zaoblenými okraji. Květy jsou jasně růžové, s malými bílými skvrnami na okvětních lístcích. Květy se objevují od června do září a jsou vhodné pro použití v květinových záhonech nebo ve skupinách. Tato rostlina je odolná vůči chorobám a je nenáročná na údržbu.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘

Využití Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘

Sedmikráska obecná 'Tasso® Pink' je vytrvalá, nízká trvalka, která se používá k vytváření barevných ploch v zahradách. Její kompaktní růžové květy s bílými skvrnami jsou velmi dekorativní a kvetou od jara do pozdního léta. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu, takže je vhodná pro použití v různých klimatických podmínkách. Sedmikráska obecná 'Tasso® Pink' je vhodná pro použití v řadě zahradních úprav, včetně trávníků, okrajů cest, záhonů, meziřadí a okrasných záhonů. Je to také skvělá volba pro vytváření kontrastních barevných ploch v kombinaci s jinými trvalkami. Rostlina je také vhodná pro použití v květináčích a květinářských aranžmá.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Tasso® Pink' je trvalka s nízkou, rozložitou růžicí listů. Listy jsou malé, oválné až vejčité, na vrcholu zašpičatělé, tmavě zelené barvy. Květy jsou malé, jasně růžové, s červenými skvrnami na okraji. Květy se objevují od dubna do června. Rostlina může dosahovat výšky až 15 cm. Je to nenáročná rostlina, která je vhodná pro použití v trávnících, na okrajích cest a v květinových záhonech.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘

Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘ (Bellis perennis 'Tasso® Pink') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, kterou vyšlechtil holandský chovatel Kees Saaijman. Tato odrůda byla poprvé uvedena na trh v roce 2002 a od té doby se stala velmi populární mezi zahradníky. Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘ je nenáročná rostlina, která má ráda slunná až polostinná stanoviště. Je to trvalka, která vytváří husté koberce s jemnými, růžovými květy. Rostlina je schopna přežít i v chladnějších oblastech, ale bude potřebovat více vláhy. Tato odrůda se dnes pěstuje po celém světě a je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a krásné květy. Je vhodná pro použití v záhonech, trávnících nebo jako okrasná rostlina v květináčích.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Tasso® Pink‘