Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘

Latinský název Bellis perennis 'Speedstar® Plus White'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je trvalka s bílými květy. Květy mají čtyři lístky a jsou asi 1 cm velké. Rostlina má zelené listy, které jsou vejčité až kopinaté. Dospělé rostliny dosahují výšky 10-15 cm. Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je vhodná do trávníků, ale také do skupinových výsadeb. Nejlépe se jí daří na slunných místech a ve vlhké půdě.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘

Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je bílá odrůda sedmikrásky obecné, která je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to nízká trvalka, která může dosáhnout výšky až 15 cm. Kvete bílými květy od dubna do června. Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ má ráda slunná až polostinná stanoviště s dobře odvodněnou, úrodnou půdou. Půda by měla být vlhká, ale ne přemokřená. Rostliny by měly být zalévány pravidelně, aby se udržovala vlhkost půdy. Při pěstování Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je důležité provádět pravidelnou údržbu. To zahrnuje odstraňování odkvetlých květů, aby se podpořila tvorba nových květů. Také je třeba odstraňovat plevel, aby se rostlina mohla správně vyvíjet. Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je odolná vůči mrazu až do -15°C. V období sucha je vhodné ji zalévat, aby se zabránilo vysychání.

Využití Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘

Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ (Bellis perennis 'Speedstar® Plus White') je vysoce odolná a nenáročná rostlina, která se často používá jako okrasná tráva. Její bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad, trávníků, parků a dalších veřejných prostor. Rostlina je také vhodná pro pěstování v květináčích a kontejnerech. Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je také vynikajícím zdrojem potravy pro ptáky a hmyz. Květy jsou bohaté na nektary a sladkosti, které lákají ptáky a hmyz. Rostlina je také vhodná pro pěstování v blízkosti vodních ploch, protože její kořeny pomáhají udržovat vodu v půdě. Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je také vynikajícím zdrojem léčivých účinků. Listy rostliny obsahují vitamíny A, C a E, stejně jako minerály, jako je draslík, hořčík a železo. Rostlina je také bohatá na antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a chránit buňky před poškozením.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Speedstar® Plus White' je trvalka s kompaktním, nízkým růstem. Její listy jsou středně zelené a mírně špičaté. Květy jsou bílé, s velkými, jemnými lístky a mají průměr asi 2 cm. Květy se objevují od dubna do června. Rostlina je odolná vůči chorobám a škůdcům. Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště a mírně vlhkou, dobře odvodněnou půdu. Je vhodná pro skalky, okraje, trvalkové záhony a květinové záhony.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘

Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ (Bellis perennis 'Speedstar® Plus White') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je charakterizována bílými květy a velmi vysokou odolností vůči chorobám. Je to jedna z nejodolnějších odrůd sedmikrásky obecné. Tato odrůda se rychle rozšířila po celé Evropě a je nyní k dispozici ve většině zemí. Je to oblíbená volba pro zahradníky, protože je velmi snadno pěstovat a má mnoho výhod. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech a je odolná vůči suchu. Je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘ je oblíbená pro své bílé květy, které kvetou od června do září. Květy jsou malé, ale velmi dekorativní. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm a je vhodná pro použití v truhlících, na okrajích záhonů nebo v květinových záhonech.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Speedstar® Plus White‘