Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘

Latinský název Bellis perennis 'Roggli White'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ je trvalka, která má bílé květy s malými červenými skvrnami. Květy se objevují na výhoncích, které dosahují výšky 10-15 cm. Listy jsou zelené a střídavé. Rostlina je velmi odolná a snadno se pěstuje. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných nebo polostinných místech. Je to vynikající volba pro trávníky, záhony a okrasné truhlíky.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘

Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ je velmi odolná a snadno pěstovatelná trvalka. Je to nízká, kompaktní rostlina s bílými květy, které se objevují na jaře. Rostlina má ráda slunná až polostinná stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Při pěstování Sedmikrásky obecné ‚Roggli White‘ je důležité zajistit, aby byla dostatečně zalita. V suchém počasí je třeba rostlinu zalévat alespoň jednou týdně. Při pravidelném zavlažování je nutné dbát na to, aby se voda nedostala do listů. Kromě zalévání je třeba také pravidelně hnojit. Nejlépe je použít univerzální hnojivo pro trvalky. Hnojení by mělo být prováděno každé dva až tři týdny po dobu celého vegetačního období. Vyžaduje se také pravidelné řezání. Po odkvětu by měly být všechny odumřelé květy odstraněny. To podporuje nový růst a udržuje rostlinu v dobrém stavu. Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ je odolná vůči mrazu až do -15 °C. V zimě je vhodné rostlinu chránit mulčováním nebo pokrytím. To pomůže udržet vlhkost a chránit kořeny před mrazem.

Využití Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘

Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ (Bellis perennis 'Roggli White') je vytrvalá trvalka s bílými květy, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to nízká rostlina, která dorůstá do výšky jen asi 10 cm, a proto je ideální pro použití v malých zahradách nebo ve skalkách. Její bílé květy jsou velmi dekorativní a mohou být viděny od dubna do září. Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ je také velmi snadno pěstovatelná a může růst na slunných i polostinných místech. Je odolná vůči suchu a mrazu, což z ní činí vynikající volbu pro ty, kteří chtějí vytvořit trvale udržitelnou zahradu. Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ je také vynikající volbou pro ty, kteří chtějí přilákat hmyz do své zahrady. Jeho květy jsou lákavé pro mnoho druhů hmyzu, včetně včel, motýlů a mnoha druhů brouků. To z ní činí skvělou volbu pro ty, kteří chtějí podpořit biodiverzitu ve své zahradě.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Roggli White' je trvalka s kompaktním, poléhavým růstem. Její listy jsou stříbřité, vejčité až eliptické, na vrcholu zašpičatělé a na okraji zubaté. Květy jsou bílé, jednoduché a uspořádané do kulovitých hroznů. Květy se objevují od června do září. Rostlina dorůstá výšky 10-15 cm.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘

Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ (Bellis perennis 'Roggli White') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné. Tato odrůda byla vyšlechtěna v Německu v roce 1978 firmou Roggli. Je to běžně pěstovaná odrůda, která se používá jako okrasná trvalka v zahradách a parkových úpravách. Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘ je velmi odolná a snadno se množí. Roste dobře na slunných až polostinných stanovištích a ve vlhkých až suchých půdách. Její květy jsou bílé a mají malé žluté středy. Kvete od dubna do června. Tato odrůda se pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodná pro použití v zahradách, parcích a na okrasných plochách.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Roggli White‘