Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘

Latinský název Bellis perennis 'Roggli Rose'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je trvalka s nízkou, kompaktní růžicí listů. Má malé, sytě růžové květy s bílými skvrnami na okraji. Květy se objevují od června do září a jsou oblíbené pro svou jemnou vůni. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina je nenáročná na péči a může růst ve většině typů půd. Je to ideální volba pro vytvoření trvalek v zahradách nebo na trávnících.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘

Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je velmi snadno pěstovatelná rostlina, která je vhodná pro všechny typy zahrad. Je to trvalka, která může být pěstována v květináčích nebo ve volné půdě. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunci i ve stínu. K pěstování Sedmikrásky obecné ‚Roggli Rose‘ budete potřebovat dobře odvodněnou půdu s neutrálním pH. Půda by měla být bohatá na živiny a měla by být dobře zavlažována. Rostlina může být vysazena jak ve volné půdě, tak i v květináčích. Pokud pěstujete Sedmikrásku obecnou ‚Roggli Rose‘ ve volné půdě, měli byste ji zasadit do hloubky asi 5 cm a udržovat ji v suchu. Pokud pěstujete rostlinu v květináči, měli byste použít kvalitní substrát a udržovat jej vlhký. Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je nenáročná rostlina, která se může pěstovat na slunci i ve stínu. Měli byste ji pravidelně zalévat a hnojit. Rostlina může být také ořezávána, aby se udržela její kompaktní forma.

Využití Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘

Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je vysoce dekorativní rostlina, která se často používá v zahradách a parkových úpravách. Jeho kompaktní tvar a jemné růžové květy jsou ideální pro vytvoření nádherného pohledu. Rostlina je také velmi odolná a snadno se pěstuje. Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ se může použít k vytvoření krásných trávníků, které dodají zahradě nebo parku jemnou a elegantní atmosféru. Může být také použita k vytvoření krásných okrajů trávníku nebo k vyplnění mezer mezi kameny. Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je také skvělou volbou pro vytváření květinových záhonů. Jeho jemné růžové květy dodají zahradě nebo parku krásnou barvu a vůni. Může být také použita k vytvoření květinových stěn nebo k vyplnění mezer mezi kameny. Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je také skvělou volbou pro pěstování v květináčích. Jeho kompaktní tvar a jemné růžové květy jsou ideální pro vytvoření krásného vzhledu na balkoně nebo terase.

Botanický popis

Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ je trvalka s kompaktním, nízkým růstem. Její listy jsou malé, oválné a lesklé. Květy jsou červené a mají velké, bílé okvětní lístky. Květy se objevují od dubna do června. Rostlina má ráda slunná stanoviště a vyžaduje mírně vlhkou, úrodnou půdu. Je to nenáročná rostlina, která je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘

Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ (Bellis perennis 'Roggli Rose') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1950. Tato odrůda byla pojmenována podle německého zahradníka, který ji vyšlechtil, Roggli Rose. Tato odrůda sedmikrásky obecné je velmi oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to trvalka, která může růst na stejném místě až 10 let. Rostlina má kompaktní růst, který dosahuje výšky až 25 cm. Květy jsou malé, bílé s růžovým okrajem. Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘ se pěstuje po celém světě. Je to oblíbená trvalka, která se často používá v zahradách, parcích a na veřejných prostranstvích. Je to také oblíbená rostlina pro pěstování v květináčích.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Roggli Rose‘