Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘

Latinský název Bellis perennis 'Habanera® White'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘ (Bellis perennis 'Habanera® White') je trvalka, která může dosahovat výšky až 15 cm. Má kompaktní, nízkou, rozložitou růžici listů. Listy jsou zelené s bílými skvrnami. Květy jsou bílé, malé a mají 5 lístků. Kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do trávníků, záhonů nebo do nádob. Je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘

Sedmikráska obecná 'Habanera® White' je kompaktní, nízká trvalka s bílými květy. Je to ideální volba pro vytváření květinových záhonů, použití v kontejneru nebo jako okrajová rostlina. Rostlina může růst až do výšky 10 cm a má širokou škálu barev od bílé po růžovou. Sedmikráska obecná 'Habanera® White' má ráda slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Při pěstování je důležité udržovat půdu vlhkou, ale ne přemokřenou. Rostlina může být také zasazena do polostínu, ale bude mít tendenci produkovat méně květů. Když se Sedmikráska obecná 'Habanera® White' začne rozrůstat, je důležité ji pravidelně stříhat, aby se zabránilo jejímu přerůstání. Stříhání by mělo být provedeno po skončení kvetení, aby se umožnilo novému růstu. Sedmikráska obecná 'Habanera® White' je odolná vůči chorobám a škůdcům. Může být vystavena mrazu až do -15 °C.

Využití Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘

Sedmikráska obecná 'Habanera® White' je vytrvalá trvalka, která se používá jako okrasná rostlina. Její bílé květy s červenými skvrnami jsou velmi atraktivní a dodávají zahradě živost. Rostlina může být použita k vytvoření koberců, které se skvěle hodí do zahrad s nízkou údržbou. Může být také použita k vyplnění mezer mezi kameny nebo jako okrasný prvek v květinových záhonech. Sedmikráska obecná 'Habanera® White' je také vhodná pro pěstování ve skupinách a její květy jsou oblíbeným potravinovým zdrojem pro hmyz.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Habanera® White' je trvalka s kompaktním, nízkým růstem. Její lodyhy jsou přímé a vytvářejí hustou trávníkovou plochu. Listy jsou zelené, vejčité až eliptické, s jemně zoubkovaným okrajem. Květy jsou bílé, sestávající se z mnoha drobných korunních lístků. Květy se objevují od dubna do června. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina je odolná vůči mrazu a snáší sucho.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘

Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘ (Bellis perennis 'Habanera® White') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, která byla vyšlechtěna v Nizozemsku. Tato odrůda je charakterizována bílými květy s červeným středem a je velmi odolná vůči chorobám. Je to nízká, trvalka, která dorůstá do výšky 15 cm a má široce rozprostřené listy. Kvete od dubna do června. Tato odrůda se šíří po celé Evropě a je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je vhodná pro zahradní trávníky, okraje cest, skalky a do nádob. Je odolná vůči mrazu a vyžaduje jen minimální péči.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Habanera® White‘