Vyberte stránku

Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘

Latinský název Bellis perennis 'Habanera® Red'

Popis rostliny

Sedmikráska obecná 'Habanera® Red' je trvalka s nízkou výškou, která dorůstá do výšky 10-15 cm. Listy jsou zelené a lesklé, s výraznými žilami. Květy jsou červené, s bílými skvrnami a mají 5 lístků. Kvete od jara do pozdního léta. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do trávníků, záhonů nebo do skalek.

Jak pěstovat Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘

Sedmikráska obecná 'Habanera® Red' je kompaktní, nízká trvalka s jasně červenými květy. Je to ideální rostlina pro vytvoření barevného koberečku ve vaší zahradě. Pěstování: 1. Sedmikráska obecná 'Habanera® Red' preferuje slunné až polostinné stanoviště. 2. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. 3. Rostlina potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. 4. Každé dva až tři roky je vhodné rostlinu přesadit do většího květináče. 5. Pro zajištění kompaktního růstu je nutné pravidelně stříhat. 6. Pro zajištění dlouhotrvajícího kvetení je vhodné odstraňovat odkvetlé květy. 7. Pro zajištění dlouhodobého zdraví rostliny je vhodné přihnojovat každé dva až tři týdny.

Využití Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘

Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘ (Bellis perennis 'Habanera® Red') je vytrvalá trvalka, která je ideální pro výsadbu do trávníků, záhonů a okrasných zahrad. Její červené květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity jako solitérní rostlina nebo jako součást skupinových výsadeb. Květy se objevují od dubna do června a jsou oblíbeným cílem hmyzu. Rostlina je nenáročná na péči a je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je to také nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech a ve vlhkých až suchých půdách. Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘ je také velmi snadno se množící rostlina, která se může šířit samovolně po zahradě.

Botanický popis

Sedmikráska obecná 'Habanera® Red' je trvalka s malými, kompaktními keříky. Rostlina má kulaté, zelené listy a malé, jasně červené květy, které se objevují od jara do pozdního léta. Květy mají šest lístků a jsou uspořádány do kuželovitých hroznů. Rostlina je nenáročná na péči a vyžaduje jen mírnou zálivku. Je odolná vůči chorobám a škůdcům. Je vhodná pro skalky, okraje, záhony a truhlíky.

Původ a rozšíření Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘

Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘ (Bellis perennis 'Habanera® Red') je hybridní odrůda sedmikrásky obecné, kterou vyšlechtil holandský chovatel rostlin Jan van Zoest. Tato odrůda byla poprvé uvedena na trh v roce 2009. Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘ je nízká, trvalka s červenými květy, která se vysazuje do skupin nebo jako okrajová rostlina. Kvete od dubna do června a může být vysazena na slunném nebo polostinném stanovišti. Je odolná vůči mrazu až do -15 °C. Tato odrůda se dnes pěstuje po celém světě a je oblíbená pro svou nenáročnost a krásné květy.
Katalog » Dvouletky » Sedmikráska obecná ‚Habanera® Red‘