Vyberte stránku

šáchor papírodárný ‚Dwarf Form‘

Latinský název Cyperus papyrus 'Dwarf Form'

Popis rostliny

Cyperus papyrus 'Dwarf Form' je trvalka, která může dosáhnout výšky až 1,2 metru. Listy jsou široké, zelené a vejčité s bílými žilkami. Květy jsou malé, žluté a uspořádané do klasů. Rostlina má ráda slunná místa s vlhkou půdou. Je to nenáročná rostlina, která se hodí do skupinových výsadeb nebo do nádob. Cyperus papyrus 'Dwarf Form' je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale může být náchylná k poškození mrazem.

Jak pěstovat šáchor papírodárný ‚Dwarf Form‘

je snadné a nenáročné. Tento druh šáchoru je malý, trvalka, která může růst až do výšky 1,2 metru. Je to ideální rostlina pro použití v zahradních jezírkách nebo na březích jezer. Šáchor papírodárný 'Dwarf Form' má rád slunné až polostinné stanoviště s dostatkem vody. Můžete jej pěstovat ve vodě nebo na mírně vlhkém půdním substrátu. Rostlina potřebuje hodně vody, ale nesmí být přelitá. Šáchor papírodárný 'Dwarf Form' se množí semeny nebo dělením. Semena se sází do vlhkého substrátu a udržují se v teplém prostředí. Dělením se rostlina oddělí na části, které se pak zasadí do substrátu. Šáchor papírodárný 'Dwarf Form' je odolný vůči chorobám a škůdcům. Je však náchylný k hnilobě kořenů, pokud je přelitý. Proto je důležité, abyste se ujistili, že je rostlina vždy správně zalita.

Využití šáchor papírodárný ‚Dwarf Form‘

Botanický popis

Šáchor papírodárný 'Dwarf Form' je trvalka z čeledi Cyperaceae. Rostlina má krátkou, hustou stonkovou růžici, která vytváří malou, nízkou trs. Listy jsou dlouhé až 1 metr, tenké až 0,5 cm široké, s hladkými okraji. Květy jsou malé, bílé až růžové, sestavené do klasů. Plody jsou malé, černé až hnědé, vejčité až kulaté. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu až do -15 °C. Vyžaduje slunné stanoviště a půdu s dobrou drenáží. Je to velmi dekorativní rostlina, která je vhodná pro zahradní jezírka, záhony a terasy.

Původ a rozšíření šáchor papírodárný ‚Dwarf Form‘

Šáchor papírodárný 'Dwarf Form' je hybridní odrůda šáchoru papírodárného (Cyperus papyrus). Pochází z Egypta a jeho okolí, kde byl používán jako ornamentální rostlina. Tento druh se dnes pěstuje po celém světě v subtropických oblastech. Tato odrůda je mnohem menší než jeho předchůdce, dosahuje výšky jen asi 1-2 metrů. Jeho listy jsou tenčí a méně husté. Rostlina má také menší květy, které jsou bílé nebo růžové. Šáchor papírodárný 'Dwarf Form' je oblíbenou dekorativní rostlinou, která se často používá v zahradách a na terasách. Je to také oblíbená rostlina pro akvária.
Katalog » Vodní rostliny » šáchor papírodárný ‚Dwarf Form‘