Vyberte stránku

Růže ‚Veilchenblau‘

Latinský název Rosa 'Veilchenblau'

Popis rostliny

Růže 'Veilchenblau' je krásná, vytrvalá růže s velkými, sytě fialovými květy. Květy mají 6-7 lístků a jsou obklopeny množstvím malých, lesklých listů. Květy se objevují na vzpřímených, silných stoncích, které dosahují výšky až 1,2 metru. Růže 'Veilchenblau' je odolná vůči chorobám a mrazu a je vhodná pro pěstování v zahradách i ve sklenících. Je to oblíbená růže, která je často používána jako okrasná růže.

Jak pěstovat Růže ‚Veilchenblau‘

Růže 'Veilchenblau' je krásná a nenáročná růže, která se vyznačuje svými modrofialovými květy. Je to jedna z nejpopulárnějších růží pro pěstování v zahradách. 1. Vyberte si vhodné místo pro pěstování. Růže 'Veilchenblau' potřebuje slunné místo s dobrou cirkulací vzduchu. 2. Připravte půdu. Růže 'Veilchenblau' potřebuje živnou, propustnou půdu bohatou na živiny. Můžete přidat kompost nebo hnojivo, abyste zajistili dostatečnou výživu. 3. Vysaďte růži. Růže 'Veilchenblau' by měla být vysazena ve vzdálenosti asi 60 cm od sebe. 4. Zalévejte růži. Růže 'Veilchenblau' potřebuje dostatek vody, ale ne příliš mnoho. Zalévejte ji každý týden, aby byla půda stále vlhká. 5. Hnojte růži. Růže 'Veilchenblau' potřebuje pravidelné hnojení, aby byla zdravá a silná. Použijte hnojivo pro růže a hnojte ji jednou za měsíc. 6. Štípání růže. Růže 'Veilchenblau' potřebuje pravidelné štípání, aby byla hustá a plná. Štípejte ji po odkvětu, abyste podpořili nový růst. 7. Ošetřujte růži. Růže 'Veilchenblau' je náchylná k chorobám a škůdcům. Pro prevenci můžete použít biologické postřiky nebo chemické insekticidy.

Využití Růže ‚Veilchenblau‘

Růže 'Veilchenblau' je velmi oblíbená růže, která se používá jako okrasná rostlina. Je to středně velká růže s kompaktním růžovým květem, který má bílé skvrny. Květy mají intenzivní vůni a jsou velmi dekorativní. Rostlina je odolná vůči chorobám a je vhodná pro použití v zahradách, na balkonech nebo na terasách. Růže 'Veilchenblau' je také vhodná pro řez a může být použita jako součást květinových aranžmá. Může být také použita jako součást kompozic v květináčích nebo ve vázách.

Botanický popis

Růže „Veilchenblau“ je vytrvalá růže s kompaktním růstem. Dorůstá do výšky 1,2 až 1,5 metru a šířky 0,9 až 1,2 metru. Listy jsou středně velké, oválné, tmavě zelené barvy s lesklým povrchem. Květy jsou velké, lila-fialové barvy, sestávající se z 5 okvětních lístků. Plody jsou červené, vejčité bobule. Rostlina kvete od června do září.

Původ a rozšíření Růže ‚Veilchenblau‘

Růže 'Veilchenblau' je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1909. Je to kříženec mezi růží 'Königin der Nacht' a růží 'Veilchen'. Tato růže je velmi oblíbená pro svou nádhernou barvu a vůni. Květy jsou tmavě fialové s bílými skvrnami. Růže 'Veilchenblau' se šíří po celém světě a je oblíbená pro svou nádhernou barvu a vůni. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí přidat něco zvláštního do své zahrady. Rostlina může být pěstována jako keř nebo strom. Je to odolná rostlina, která může růst v různých podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Veilchenblau‘