Vyberte stránku

Růže ‚Santana‘

Latinský název Rosa 'Santana'

Popis rostliny

Jak pěstovat Růže ‚Santana‘

Růže 'Santana' je velmi oblíbená růže, která je snadno pěstovatelná a má nádhernou vůni. Je to červená růže s bílými skvrnami na okvětních lístcích. Pěstování růže 'Santana' je velmi jednoduché. Nejprve je třeba zajistit, aby místo, kde bude růže pěstována, bylo dostatečně slunné. Růže potřebuje alespoň 6 hodin slunečního svitu denně. Dále je třeba zajistit, aby půda byla dostatečně vlhká. Růže 'Santana' potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Kromě toho je důležité, aby růže byla pravidelně řezána. To pomůže udržet růži ve zdravém stavu a zabrání tomu, aby se rozrostla. Je také důležité, aby byla růže pravidelně hnojena. K tomu je vhodné použít kvalitní růžový hnojivý granulát. Pokud se o růži 'Santana' správně pečuje, může vydržet až 10 let. Je to nádherná růže, která bude ozdobou každé zahrady.

Využití Růže ‚Santana‘

Růže 'Santana' je kompaktní, vytrvalá růže, která se používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou velké, sytě červené a mají silnou vůni. Rostlina má husté, zelené listy a je odolná vůči chorobám. Růže 'Santana' se může použít k vytvoření okrasných živých plotů nebo keřů. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit trvalou, krásnou okrasnou rostlinu. Růže 'Santana' se také může použít k vytvoření okrasných květinových záhonů. Růže 'Santana' se také může použít k výzdobě venkovních prostorů. Může být použita k vytvoření květinových záhonů, které budou ozdobou teras, balkonů nebo zahrad. Růže 'Santana' se také může použít k výzdobě interiérů. Její květy mohou být použity k vytvoření květinových aranžmá, která dodají domovu živost a barvu.

Botanický popis

Růže ‚Santana‘ je vytrvalá, opadavá růže s kompaktním, hustým růstem. Listy jsou středně velké, tmavě zelené a lesklé. Květy jsou velké, jednoduché, sytě červené a voní po růžích. Květy se objevují od června do září. Plody jsou červené, vejčité bobule. Rostlina je nenáročná na péči a může růst v širokém rozmezí půd a klimatických podmínek. Je odolná vůči chorobám a škůdcům.

Původ a rozšíření Růže ‚Santana‘

Růže „Santana“ je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v roce 1988 v Holandsku. Tato růže je kříženec mezi růžemi ‚Grootendorst‘ a ‚Crimson Glory‘. Je to velmi odolná růže s výraznou vůní. Růže „Santana“ se rychle rozšířila po celém světě a je oblíbená pro svou odolnost a nádhernou barvu. Její květy jsou jasně červené s tmavě fialovými skvrnami. Květy jsou velké až 8 cm v průměru a mají silnou vůni. Tato růže je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům a může růst v mnoha různých podmínkách. Je vhodná pro pěstování v zahradách, na záhonech nebo ve skupinách. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají trvalou růži s nádhernou barvou a silnou vůní.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Santana‘