Vyberte stránku

Růže ‚Rosarium Uetersen‘

Latinský název Rosa 'Rosarium Uetersen'

Popis rostliny

Růže 'Rosarium Uetersen' je vytrvalá růže s velkými, sytě růžovými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou uspořádány do kulovitých hroznů. Listy jsou zelené, lesklé a mírně zašpičatělé. Rostlina dosahuje výšky 1,2-1,5 m a šířky 1-1,2 m. Kvete od června do září. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb a do živých plotů.

Jak pěstovat Růže ‚Rosarium Uetersen‘

Růže 'Rosarium Uetersen' je velmi oblíbená růže, která je snadno pěstovatelná a má nádherné květy. Je to hybridní růže, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1982. Její květy jsou velké, sytě růžové a mají silnou vůni. Pěstování růže 'Rosarium Uetersen' je snadné a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nejlépe se jí daří na slunných místech s dobře odvodněnou půdou. Můžete ji pěstovat ve skupinách nebo jako solitéru. Je důležité, abyste růži pravidelně zalévali a udržovali půdu vlhkou. Růže potřebují také hnojení, aby mohly růst a kvést. Hnojte je každé dva týdny během sezóny růstu. Pokud chcete, aby vaše růže kvetly co nejdéle, musíte je pravidelně stříhat. Stříhejte je po skončení kvetení, abyste podpořili nový růst. Růže 'Rosarium Uetersen' je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale je důležité, abyste je pravidelně kontrolovali a včas léčili, pokud se objeví nějaké problémy. Pokud se o růži 'Rosarium Uetersen' správně staráte, bude vám dělat radost po mnoho let.

Využití Růže ‚Rosarium Uetersen‘

Růže 'Rosarium Uetersen' je velmi oblíbená růže, která je vhodná pro pěstování ve většině zahrad. Je to velmi dekorativní růže s velkými, jasně červenými květy a silnou vůní. Je to odolná růže, která může růst v mnoha různých podmínkách. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit krásnou zahradu s květinami. Růže 'Rosarium Uetersen' je vhodná pro použití jako okrasná růže. Její květy jsou velké a jasně červené, což je skvělé pro vytváření kontrastu s ostatními barvami v zahradě. Květiny jsou také velmi aromatické, což je skvělé pro přidání vůně do zahrady. Růže 'Rosarium Uetersen' je také velmi odolná a může růst v různých podmínkách. Růže 'Rosarium Uetersen' je také vhodná pro použití v květinářství. Její květy jsou velké a jasně červené, což je skvělé pro vytváření kontrastu s ostatními barvami v aranžmá. Květiny jsou také velmi aromatické, což je skvělé pro přidání vůně do květinových aranžmá. Růže 'Rosarium Uetersen' je také velmi odolná a může růst v různých podmínkách.

Botanický popis

Růže „Rosarium Uetersen“ je vytrvalá keřovitá růže, která dorůstá do výšky 1,5–2 m. Její listy jsou středně velké, vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a tmavě zelenou barvou. Květy jsou velké, v průměru 5 cm, s bílými lístky a červenými špičkami. Květy se objevují od června do září. Plody jsou malé červené bobule. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C.

Původ a rozšíření Růže ‚Rosarium Uetersen‘

Růže „Rosarium Uetersen“ je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1985. Je to kříženec mezi růží 'Gartendirektor Otto Linne' a růží 'Kronprinzessin Viktoria'. Tato růže je velmi oblíbená pro svou nádhernou vůni a velké, jasně červené květy. Růže „Rosarium Uetersen“ se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům a pro svou nádhernou vůni. Je to také velmi populární volba pro zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a může být použita jako solitér nebo ve skupině. Růže „Rosarium Uetersen“ je oblíbená pro svou nádhernou vůni a velké, jasně červené květy. Květy jsou velké až do průměru 5 cm a mají šest lístků. Květy se objevují na stoncích vysokých až 1,2 metru. Listy jsou zelené a lesklé. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Rosarium Uetersen‘