Vyberte stránku

Růže ‚Parade‘

Latinský název Rosa 'Parade'

Popis rostliny

Růže 'Parade' je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v roce 2011. Je to velmi dekorativní růže s velkými, jasně růžovými květy, které se skládají z mnoha lístků. Květy mají intenzivní vůni a jsou obklopeny hustými, zelenými listy. Růže 'Parade' je odolná vůči chorobám a je vhodná pro pěstování v zahradách i ve sklenících. Díky svému nízkému růstu je vhodná i do nádob.

Jak pěstovat Růže ‚Parade‘

Růže 'Parade' je velmi oblíbená hybridní růže, která má velké, sytě červené květy s bílými skvrnami. Je to nenáročná růže, která může být pěstována v jakémkoli typu půdy a ve většině klimatických podmínek. Nejprve je třeba zvolit vhodné místo pro pěstování růže 'Parade'. Mělo by být slunné a dobře osvětlené, ale chráněné před silným větrem. Půda by měla být bohatá na živiny a dobře odvodněná. Před výsadbou je nutné půdu dobře připravit. Nejdříve je třeba odstranit všechny plevele a přidat hnojivo. Poté se půda zrychleně a zapracuje. Když je půda připravena, můžete začít s výsadbou. Růže 'Parade' by měla být vysazena do díry o hloubce asi 30 cm a šířce asi 40 cm. Kolem kořenů by měla být nasypána zemina a dobře zhutněna. Po výsadbě je důležité růži pravidelně zalévat. Zalévání by mělo být dostatečné, aby se udržela vlhkost půdy. Růže 'Parade' by měla být také pravidelně hnojena. Růže 'Parade' je odolná vůči mnoha chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité sledovat stav rostliny a včas zasáhnout, pokud se objeví nějaké problémy. Pokud se o růži 'Parade' staráte správně, můžete se těšit na krásné květy po celou sezónu.

Využití Růže ‚Parade‘

Růže 'Parade' je velmi oblíbená růže, která se používá pro řadu účelů. Je to krásná, vytrvalá růže s velkými, jasně červenými květy. Je to ideální volba pro zahradníky, kteří hledají něco, co bude trvat dlouho a bude vypadat skvěle. Růže 'Parade' se může použít k vytvoření krásného okrasného řezu. Její květy jsou ideální pro vázy, které lze umístit do domu nebo na venkovní terasu. Květy také vypadají skvěle ve vázách, které jsou umístěny na zahradních trávnících nebo na zahradních cestách. Růže 'Parade' je také skvělá volba pro výsadbu v zahradě. Je to odolná růže, která může růst v jakémkoli typu půdy. Je to také velmi odolná růže, která může snášet i extrémní teploty. To znamená, že je to skvělá volba pro ty, kteří žijí v oblastech s drsným podnebím. Růže 'Parade' je také skvělá volba pro ty, kteří chtějí vytvořit krásnou, barevnou zahradu. Její květy mohou být použity k vytvoření krásného, barevného pozadí pro ostatní rostliny. To znamená, že můžete vytvořit krásnou zahradu, která bude vypadat skvěle po celý rok.

Botanický popis

Růže ‚Parade‘ je vytrvalá, kompaktní růže s výškou až 1,2 m. Její květy jsou velké, sytě růžové a mají 6 lístků. Květy se objevují od června do září a jsou obklopeny hustými, zelenými listy. Listy jsou vejčité až eliptické a mají špičaté špičky. Růže ‚Parade‘ je odolná vůči mrazu a je vhodná pro použití v zahradách a na záhony.

Původ a rozšíření Růže ‚Parade‘

Růže „Parade“ je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v roce 2002 v Holandsku. Je to kříženec mezi růží 'Tropicana' a 'Granada'. Tato růže má velké, jasně červené květy s bílými skvrnami a je velmi odolná vůči chorobám. Růže „Parade“ se rychle rozšířila po celém světě a je oblíbená pro svou krásu a odolnost. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří hledají nádhernou růži, která je odolná vůči chorobám a mrazu. Rostlina je schopná přežít i v těžkých podmínkách a je vhodná pro většinu typů půd. Růže „Parade“ je oblíbená pro svou nenáročnost a odolnost. Je to vynikající volba pro začínající zahradníky, protože je snadno pěstovatelná a může přežít i v těžkých podmínkách.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Parade‘