Vyberte stránku

Růže ‚Metanoia‘

Latinský název Rosa 'Metanoia'

Popis rostliny

Růže 'Metanoia' je kompaktní, středně velká růže s červenými květy. Květy mají 6-8 lístků a jsou velmi aromatické. Květy se objevují po celou sezónu od jara do podzimu. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina má silnou vůni a je nenáročná na péči. Je to odolná růže, která může růst v mnoha různých typech půd. Doporučuje se, aby byla vysazena ve skupinách nebo v řadách.

Jak pěstovat Růže ‚Metanoia‘

Růže 'Metanoia' je velmi krásná a nenáročná růže, která je vhodná pro pěstování v zahradách. Je to středně velká růže s velkými, jasně růžovými květy, které se objevují od června do září. Tato růže má také silnou vůni, která je obzvláště intenzivní v noci. Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, doporučuje se pěstovat růži 'Metanoia' ve slunném až polostinném prostředí na dobře odvodněné půdě. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Růže potřebuje pravidelnou zálivku, ale nesmí být přelitá. Pokud chcete, aby vaše růže 'Metanoia' byla zdravá a krásná, doporučuje se ji každoročně prořezávat. Prořezávání by mělo být provedeno v zimě, aby se růže mohla lépe regenerovat. Také byste měli pravidelně hnojit růži, aby byla zdravá a měla dostatek živin. Růže 'Metanoia' je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale je důležité ji pravidelně kontrolovat a případně ošetřit, pokud se objeví nějaké problémy.

Využití Růže ‚Metanoia‘

Růže 'Metanoia' je velmi oblíbená pro svou krásu a vůni. Je to středně velká růže s jasně červenými květy, které se objevují od června do září. Je to vytrvalá růže, která může být použita jako okrasná rostlina nebo jako součást zahradního designu. Může být použita pro vytvoření živých plotů, keřů nebo dokonce jako solitérní rostlina. Růže 'Metanoia' je také skvělá pro výsadbu ve skupinách, aby se vytvořila krásná barva a vůně. Je to také skvělá volba pro výsadbu v blízkosti okenních parapetů, aby se zajistilo, že budou vždy viditelné.

Botanický popis

Růže ‚Metanoia‘ je vytrvalá, opadavá růže s kompaktním, kulatým růstem. Její výška se pohybuje mezi 1,2 až 1,5 metru a šířka mezi 1 až 1,2 metru. Listy jsou středně velké, vejčité až eliptické, tmavě zelené barvy. Květy jsou velké, jednoduché, načervenalé barvy s bílými okraji. Květy se objevují od června do září. Plody jsou červené bobule. Tato růže je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Růže ‚Metanoia‘

Růže „Metanoia“ je hybridní růže, kterou vyšlechtil holandský šlechtitel Pieter Zwaan v roce 2007. Tato růže je hybridem mezi růží „Crimson Glory“ a růží „Lavender Dream“. Je to velmi odolná růže, která může být pěstována ve většině oblastí s teplým podnebím. Růže „Metanoia“ má velké, sytě červené květy s bílými skvrnami. Květy jsou velmi aromatické a mají silnou vůni. Rostlina má také velké, zelené listy, které se mění na žlutou barvu v zimě. Růže „Metanoia“ je oblíbená pro svou odolnost a nenáročnost. Je to velmi snadno pěstovatelná růže, která může být pěstována ve většině oblastí s teplým podnebím. Je to také velmi odolná růže, která je schopná přežít i v extrémních podmínkách. Růže „Metanoia“ je dostupná v mnoha obchodech s květinami po celém světě. Je také možné ji objednat online.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Metanoia‘