Vyberte stránku

Růže ‚Maroon‘

Latinský název Rosa 'Maroon'

Popis rostliny

Růže ‚Maroon‘ je krásná, středně velká růže s tmavě červenými květy. Květy mají 6-7 lístků a jsou pokryty jemnými, lesklými šupinami. Květy se objevují v období od června do září a jsou doplněny zelenými listy. Růže Maroon je odolná vůči chorobám a je vhodná pro pěstování v nádobách i ve volné půdě. Je to nenáročná růže, která potřebuje jen mírnou zálivku a slunné místo.

Jak pěstovat Růže ‚Maroon‘

Růže 'Maroon' je velmi dekorativní a vzácná růže, která má tmavě červené květy. Je to kompaktní, nízká růže, která je ideální pro použití v zahradních kompozicích. Pěstování růže 'Maroon' je snadné, ale je důležité dodržovat několik zásad. Nejprve je důležité vybrat správné místo pro pěstování. Růže 'Maroon' potřebuje slunné místo s dobrou cirkulací vzduchu. Mělo by být chráněno před silným větrem a mrazem. Dalším důležitým faktorem je zemina. Růže 'Maroon' potřebuje lehkou, propustnou, živnou půdu s pH mezi 6,0 až 7,0. Půda by měla být dobře odvodněná, aby se zabránilo hnilobě kořenů. Při pěstování růže 'Maroon' je důležité zajistit, aby rostlina dostala dostatek vody. Růže 'Maroon' by měla být zalévána každý týden, aby se zabránilo vysychání půdy. Je také důležité pravidelně hnojit růži, aby měla dostatek živin. Růže 'Maroon' by měla být pravidelně řezána, aby se udržela její kompaktní tvar. Řez by měl být prováděn na jaře, aby se zabránilo nadměrnému růstu. Pokud jsou tyto zásady dodržovány, růže 'Maroon' bude krásná a zdravá. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají něco jedinečného a dekorativního pro svou zahradu.

Využití Růže ‚Maroon‘

Růže 'Maroon' je krásná, vytrvalá růže s tmavě červenými květy. Je to oblíbená volba pro okrasné účely, protože její květy jsou velké a bohaté. Růže 'Maroon' může být použita k vytvoření krásného řezaného květinového aranžmá, které může být použito jako dekorace na oslavách, svatbách nebo jiných společenských událostech. Může být také použita k vytvoření krásného okrasného záhonu nebo živého plotu. Růže 'Maroon' je také skvělou volbou pro pěstování v nádobách, protože její květy se objevují po celou sezónu.

Botanický popis

Růže ‚Maroon‘ je vytrvalá, opadavá růže s velkými, krásnými květy. Květy jsou tmavě červené až fialové barvy s bílými skvrnami. Listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické a lesklé. Květy se objevují od června do září. Rostlina dorůstá do výšky 1,5-2 m a šířky 1-1,5 m. Růže je nenáročná na půdu, ale preferuje slunné stanoviště. Je odolná vůči mrazu až do -20°C.

Původ a rozšíření Růže ‚Maroon‘

Růže ‚Maroon‘ je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v roce 1985. Je to kříženec mezi růží 'Cardinal de Richelieu' a růží 'New Dawn'. Tato růže je velmi oblíbená pro svou odolnost a nádhernou barvu. Květy jsou tmavě červené s jemným fialovým odstínem. Růže ‚Maroon‘ se pěstuje po celém světě. Je obzvláště oblíbená v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Je to oblíbená volba pro zahradníky, protože je velmi odolná a snadno se pěstuje. Růže ‚Maroon‘ může být pěstována ve skupinách nebo jako solitéra. Je to oblíbená volba pro řezané květiny.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Maroon‘