Vyberte stránku

Růže ‚Goldstern‘

Latinský název Rosa 'Goldstern'

Popis rostliny

Růže ‚Goldstern‘ je vytrvalá, středně velká růže s kompaktním růžovým keřem. Její květy jsou sytě žluté s jemnými růžovými skvrnami a mají silnou vůni. Květy se objevují od června do září. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Růže je odolná vůči chorobám a mrazu. Je to ideální volba pro zahradníky, kteří hledají nádhernou růži s intenzivní vůní.

Jak pěstovat Růže ‚Goldstern‘

Růže 'Goldstern' je velmi oblíbená růže s jasně žlutými květy. Je to středně velká růže, která dorůstá do výšky 1,2-1,5 metru. Květy jsou velké až 8 cm v průměru a mají silnou vůni. Květy se objevují od června do září. Pěstování růže 'Goldstern' je snadné a nenáročné. Nejlepším místem pro pěstování je slunné místo s dobrou drenáží. Růže potřebuje hodně světla a tepla, aby se cítila dobře. Půda by měla být bohatá na živiny a mírně kyselá. Růže 'Goldstern' by měla být zalévána každý týden, aby byla půda vlhká. Můžete také použít mulčovací materiál, jako je sláma nebo kůra, abyste udrželi vlhkost. Je důležité, abyste rostlinu řádně hnojili, abyste podpořili její růst a kvetení. Růže 'Goldstern' je odolná vůči chorobám a škůdcům. Nicméně, je důležité, abyste si dávali pozor na mšice, které se mohou objevit. Pokud se objeví, můžete je odstranit ručně nebo použít postřik proti škůdcům. Růže 'Goldstern' je krásná a snadno se pěstuje. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají krásnou a snadno pěstovanou růži.

Využití Růže ‚Goldstern‘

Růže 'Goldstern' je velmi oblíbená růže, která se často používá jako okrasná rostlina. Její žluté květy jsou velmi dekorativní a vytvářejí působivý pohled. Rostlina je také velmi odolná a může být pěstována v různých podmínkách. Růže 'Goldstern' se často používá k vytvoření okrasných zahrad. Její žluté květy dodávají zahradě jasnost a barevnost. Rostlina je také vhodná pro použití v květinových záhonech a na okraji trávníku. Růže 'Goldstern' se také často používá k výzdobě domu. Její květy mohou být použity k vytvoření krásných aranžmá a mohou být také použity k ozdobení balkonů a teras. Růže 'Goldstern' se také často používá k výrobě květinových výzdob. Její květy mohou být použity k vytvoření krásných květinových vazeb a mohou být také použity k výrobě květinových dárků.

Botanický popis

Růže ‚Goldstern‘ je vytrvalá, opadavá růže s velkými, žlutými květy. Květy mají pět lístků a jsou uspořádány ve vrcholových květenstvích. Listy jsou středně zelené, vejčité až eliptické, s dlouhými, špičatými špičkami. Květy se objevují od června do září. Tato růže může dosáhnout výšky až 1,5 metru. Je to nenáročná růže, která je odolná vůči chorobám a mrazu.

Původ a rozšíření Růže ‚Goldstern‘

Růže „Goldstern“ je hybridní růže, kterou vyšlechtil německý šlechtitel Karl Foerster v roce 1954. Je to kříženec mezi růží 'Fruhlingsgold' a 'Gloria Dei'. Tato růže je velmi oblíbená pro své jasně žluté květy, které se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Růže „Goldstern“ je poměrně populární a její odrůdy se dnes pěstují po celém světě. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří chtějí vytvořit krásnou a barevnou zahradu. Rostlina je odolná vůči mrazu a je schopná přežít v teplotách až do -20 °C. Růže „Goldstern“ je vysoce náročná na údržbu a vyžaduje častou zálivku a hnojení. Je také důležité, abyste ji pravidelně řezali, abyste udrželi její tvar a podporovali její kvetení.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Goldstern‘