Vyberte stránku

Růže ‚Dortmund‘

Latinský název Rosa 'Dortmund'

Popis rostliny

Růže 'Dortmund' je velmi oblíbená, vytrvalá růže s kompaktním, hustým růstem. Její květy jsou velké, sytě červené a mají silnou vůni. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina je odolná vůči chorobám a mrazu. Vyžaduje slunné stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Růže 'Dortmund' je vhodná pro živé ploty, skupinové výsadby a jako solitér.

Jak pěstovat Růže ‚Dortmund‘

Růže 'Dortmund' je velmi oblíbená růže s krásnými, sytě červenými květy. Je to velmi odolná růže, která může být pěstována v jakémkoliv typu půdy a ve všech klimatických podmínkách. Růže 'Dortmund' má silnou vůni a její květy jsou velmi trvanlivé. Pěstování růže 'Dortmund' začíná výběrem správného místa. Měla by být umístěna na slunném místě, kde bude mít dostatek světla. Růže 'Dortmund' potřebuje také dostatek vzduchu, aby se mohla dobře rozvíjet. Dalším krokem je výběr správné půdy. Růže 'Dortmund' může být pěstována ve většině typů půd, ale nejlépe se jí daří v hlubokých, živných, dobře odvodněných půdách. Před výsadbou je třeba půdu dobře uvolnit a přidat hnojivo. Růže 'Dortmund' by měla být zalévána pravidelně, aby měla dostatek vláhy. Zalévání by mělo být prováděno alespoň jednou týdně, nebo častěji v suchých obdobích. Růže 'Dortmund' by měla být také pravidelně řezána, aby se udržela její kompaktní forma. Řezání by mělo být prováděno každý rok na jaře, aby se odstranily staré a poškozené výhony. Růže 'Dortmund' je náchylná k některým chorobám, jako je například mšice, plíseň nebo houbovitá choroba. Tyto choroby je třeba řešit pomocí fungicidů nebo insekticidů. Pokud se o růži 'Dortmund' pečlivě staráte, můžete se těšit na krásné květy po celou sezónu.

Využití Růže ‚Dortmund‘

Růže 'Dortmund' je velmi oblíbená růže, která je vhodná pro výsadbu do zahrad, parků a jiných veřejných prostor. Je to velmi odolná růže, která má velké, sytě červené květy s bílými skvrnami. Květy jsou velmi aromatické a mají silnou vůni. Růže 'Dortmund' je také velmi nenáročná na péči a může růst v různých typech půd a podmínkách. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají nenáročnou růži, která bude krásně kvetoucí po celý rok.

Botanický popis

Růže ‚Dortmund‘ je vytrvalá růže s velkými, sytě červenými květy. Květy mají 5 lístků a jsou přibližně 5 cm v průměru. Květy se objevují na konci léta a trvají až do podzimu. Listy jsou tmavě zelené a lesklé. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,5 metru a šířky až 1 metr. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje jen málo péče.

Původ a rozšíření Růže ‚Dortmund‘

Růže 'Dortmund' je hybridní růže, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1983. Je to velmi oblíbená růže s velkými, sytě červenými květy. Rostlina má silnou vůni a je velmi odolná proti chorobám. Růže 'Dortmund' se rychle rozšířila po celém světě. Je oblíbená pro svou krásu a odolnost. Je to oblíbená volba pro zahradníky, kteří hledají nádhernou, trvanlivou růži. Rostlina je dostupná ve většině obchodů s květinami a její semena se prodávají na internetu.
Katalog » Popínavé rostliny » Růže ‚Dortmund‘