Vyberte stránku

Rukevník východní

Latinský název Bunias orientalis

Popis rostliny

Rukevník východní je trvalka, která pochází z jihovýchodní Evropy a Střední Asie. Roste ve skupinách a může dosáhnout výšky až 1,5 metru. Listy jsou vejčité, tmavě zelené a mají špičatý vrchol. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do hroznovitých klasů. Plody jsou červené, vejčité a mají velmi ostré trny. Rukevník východní je oblíbenou dekorativní rostlinou, která se používá k vytváření živých plotů a keřů.

Jak pěstovat Rukevník východní

Rukevník východní je trvalka, která se pěstuje pro svou dekorativní hodnotu. Je to velmi odolná rostlina, která může růst v téměř jakémkoli typu půdy a ve všech typech klimatu. Rukevník východní může dorůstat až do výšky 1,5 metru a má široké, oválné listy. Květy jsou bílé nebo růžové a plody jsou červené. Pěstování rostliny Rukevník východní je snadné. Nejlépe se daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Je důležité, aby byla zalévána pravidelně, aby se zabránilo vysychání půdy. Při pěstování rostliny Rukevník východní je důležité, aby byla pravidelně řezána, aby se zabránilo jejímu přemnožení. Rukevník východní je snadno dostupný v mnoha obchodech s rostlinami. Můžete si ho také vypěstovat ze semene. Semena můžete zasít na jaře nebo na podzim. Je důležité, abyste semínka před výsevem namočili do vody po dobu 24 hodin. Po výsevu je důležité, abyste rostliny pravidelně zalévali a udržovali je v čistotě.

Využití Rukevník východní

Rukevník východní je vytrvalá rostlina, která se používá jako okrasná rostlina v zahradách a parcích. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých kompozic. Rostlina je také vhodná pro pěstování ve skupinách, protože její listy vytvářejí hustou zelenou stěnu. Rukevník východní může být také použit jako potravina. Jeho semena jsou bohatá na bílkoviny a jsou obvykle sušena a následně mleta na mouku. Tato mouka se používá k výrobě chleba, knedlíků a dalších pečiv. Rukevník východní může být také použit jako léčivá rostlina. Jeho listy a kořeny jsou bohaté na antioxidanty a mají protizánětlivé účinky. Rostlina se také používá k léčbě různých onemocnění, jako je astma, kašel, revmatismus a další.

Botanický popis

Rukevník východní je trvalka, která patří do čeledi brukvovitých. Rostlina má silnou, hlízovitou oddenkovou bázi a vytváří husté, rozložité keře. Listy jsou vejčité až obvejčité, na okraji zubaté a na spodní straně s bílými chloupky. Květy jsou žluté, uspořádané ve vrcholových květenstvích. Plody jsou červené, vejčité bobule. Rukevník východní se vyskytuje v Evropě, Asii a Severní Americe. Roste na suchých, slunných místech, na skalnatých svazích a v příkopech.

Původ a rozšíření Rukevník východní

Rukevník východní je druh rostliny z čeledi brukevníkovitých. Pochází ze Střední Asie a vyskytuje se od středního Ruska až po jihovýchodní Evropu. V poslední době se tento druh šíří i do jiných oblastí, například do Severní Ameriky. Rostlina může být nalezena na loukách, pastvinách, okrajích lesů a na polích. Je to vytrvalá bylina s vysokou odolností vůči suchu a mrazu. Rukevník východní je schopen růst v různých typech půd, ale nejlépe se mu daří na úrodných, vlhkých a dobře odvodněných půdách.
Katalog » Dvouletky » Rukevník východní