Vyberte stránku

Rosnatka

Latinský název Drosera dielsiana

Popis rostliny

Rosnatka je druh rostliny z čeledi rosnatkovitých. Roste ve vlhkých oblastech jižní Afriky, včetně Namibie a Jižní Afriky. Má krátkou, přímou lodyhu, která se může pohybovat od 5 do 15 cm vysoké. Listy jsou ve tvaru srdce a mají špičaté konce. Na listech jsou malé, červené tečky, které jsou lepkavé. Květy jsou bílé nebo růžové a mají 5 tyčinek. Plody jsou malé, černé tobolky. Rosnatka je nenáročná na péči a je ideální pro začínající pěstitele.

Jak pěstovat Rosnatka

Rosnatka je jednou z mnoha druhů rostliny Drosera, která se často pěstuje jako okrasná rostlina. Je to malá, trsnatá rostlina s jasně zelenými listy a malými růžovými květy. Rosnatka je velmi snadno pěstovatelná a vyžaduje jen málo péče. Nejdůležitějším faktorem pro úspěšné pěstování rosnatky je správné množství světla. Rosnatka potřebuje dostatek světla, aby mohla růst, ale nesmí být příliš intenzivní. Nejlepší je umístit rostlinu do místnosti s mírným osvětlením nebo do polostínu. Dalším důležitým faktorem pro pěstování rosnatky je vlhkost. Rostlina potřebuje vysokou vlhkost, aby se cítila dobře. Nejlepší je zalévat rostlinu každý den nebo každý druhý den, aby se udržela vysoká vlhkost. Kromě toho je důležité, abyste rostlinu řádně hnojili. Nejlepší je použít univerzální hnojivo pro rostliny s nízkým obsahem dusíku. Hnojivo by mělo být aplikováno jednou za měsíc. Pokud se o rosnatku správně staráte, může vám poskytnout krásnou okrasnou rostlinu po celý rok.

Využití Rosnatka

Rostlina rosnatka (Drosera dielsiana) je druh rostliny z čeledi rosnatkovitých. Je to vytrvalá bylina, která se vyskytuje v oblastech s vlhkým podnebím a může dosahovat výšky až 30 cm. Rostlina má krátké, masité stonky, na kterých jsou uspořádány malé, lesklé listy. Na vrcholu stonku se nachází květ, který je obvykle bílý nebo růžový. Rostlina rosnatka se používá jako léčivá rostlina. Listy rostliny obsahují látky, které mají protizánětlivé účinky. Rostlina se také používá k léčbě onemocnění dýchacího ústrojí, jako je astma, bronchitida a zánět průdušek. Rostlina se také používá k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém, akné a lupénka. Rostlina rosnatka se také používá jako potravinářská surovina. Listy rostliny se používají k přípravě salátů a polévek. Rostlina se také používá k přípravě bylinných čajů, které mají protizánětlivé účinky. Rostlina rosnatka se také používá jako okrasná rostlina. Její květy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k ozdobení zahrad. Rostlina je také vhodná pro pěstování v květináčích.

Botanický popis

Rosnatka (Drosera dielsiana) je trvalka, která patří do čeledi Droseraceae. Roste ve formě rozvětveného stonku, který může dosahovat výšky až 30 cm. Listy jsou eliptické, lesklé, s bílými skvrnami a špičaté. Květy jsou malé, bílé, sestavené do květenství. Plodem je tobolka. Rosnatka je endemitní druh, který se vyskytuje pouze v Jižní Africe.

Původ a rozšíření Rosnatka

Rosnatka (Drosera dielsiana) je druh rosnatky, který pochází z jihovýchodní Asie. Jeho domovinou je Čína, Japonsko a Korejská republika. Tento druh rosnatky se také vyskytuje v Austrálii, Novém Zélandu a na některých ostrovech Tichého oceánu. Rosnatka (Drosera dielsiana) je oblíbenou pokojovou rostlinou, která se často pěstuje v květináčích. Je to trsnatá rostlina s malými, lesklými listy, které jsou obvykle zelené nebo fialové. Má také malé, bílé květy. Tento druh rosnatky je velmi odolný a snadno se pěstuje. Vyžaduje mírnou zálivku a dobrou drenáž. Je také odolný vůči chorobám a škůdcům. Rosnatka (Drosera dielsiana) je oblíbená mezi milovníky rostlin, protože je snadno pěstovatelná a její listy mají zajímavý vzhled. Je to také skvělý doplněk pro vnitřní prostory, protože dokáže filtrovat škodlivé chemikálie z ovzduší.
Katalog » Vodní rostliny » Rosnatka