Vyberte stránku

Rosnatka ‚Humpty Doo‘

Latinský název Drosera burmannii 'Humpty Doo'

Popis rostliny

Rosnatka ‚Humpty Doo‘ je druh rostliny z čeledi rosnatkovitých. Roste ve formě malých kulatých keříků s výškou až 10 cm. Listy jsou ve tvaru trojúhelníku, mají špičaté konce a jsou pokryty hustou sítí drobných chloupků. Květy jsou bílé nebo růžové a mají 5 lístků. Květy se objevují od jara do podzimu. Rosnatka ‚Humpty Doo‘ má ráda slunná a vlhká stanoviště a je vhodná pro pěstování v nádobách.

Jak pěstovat Rosnatka ‚Humpty Doo‘

Rosnatka „Humpty Doo“ je druh rostliny, která patří do čeledi Droseraceae. Je to jedna z nejpopulárnějších a nejkrásnějších rostlin rosnatky. Její listy jsou velmi dekorativní a mohou být různých tvarů a velikostí. Pokud se rozhodnete pěstovat rosnatku „Humpty Doo“, měli byste vědět, že je to rostlina, která potřebuje hodně světla. Nejlépe se jí daří na slunném místě, ale můžete ji pěstovat i ve stínu. Dále je důležité, abyste ji pravidelně zalévali. Nejlépe je zalévat každý den, ale pokud to není možné, můžete ji zalévat každé 2-3 dny. Kromě toho je důležité, abyste rostlinu pravidelně hnojili. Nejlépe je použít kvalitní hnojivo pro rostliny rosnatky. Můžete jej aplikovat každé 2-3 týdny. Je také důležité, abyste rostlinu pravidelně řezali. To pomůže udržet její tvar a zabrání tomu, aby se rozrostla. Pokud dodržíte všechna tato doporučení, měla by vám rosnatka „Humpty Doo“ dlouho sloužit.

Využití Rosnatka ‚Humpty Doo‘

Rosnatka Humpty Doo je oblíbená rostlina pro pěstování v domácích květinářstvích. Je to velmi dekorativní rostlina s jasně červenými listy a bílými květy. Je to také velmi snadno pěstovatelná rostlina, která může růst ve vlhkém až mokrém prostředí. Rosnatka Humpty Doo se může použít k ozdobení domácnosti, zahrad nebo teras. Může být použita jako solitérní rostlina nebo ve skupinách. Je to také skvělá volba pro pěstování v nádobách, protože její kořeny se dobře hodí do malých prostorů. Rosnatka Humpty Doo je také skvělá volba pro pěstování v akváriích. Jeho listy se mohou použít k filtraci škodlivých látek z vody a poskytují také úkryt pro ryby. Kromě toho může být Rosnatka Humpty Doo použita k léčbě některých kožních onemocnění, jako je ekzém. Listy rostliny obsahují látky, které mohou pomoci zmírnit svědění a zarudnutí.

Botanický popis

Rosnatka „Humpty Doo“ je druh rostliny z čeledi Rosaceae. Roste ve formě malých, kulatých, zelených listů, které se nacházejí na dlouhých, tenkých stoncích. Listy jsou pokryty lepkavou látkou, která přitahuje hmyz. Květy jsou bílé a mají šest okvětních lístků. Květy se objevují od jara do pozdního léta. Plody jsou malé, černé bobule. Rosnatka „Humpty Doo“ je trsnatá rostlina, která může růst až do výšky 30 cm. Je to odolná rostlina, která může růst v suchých oblastech a je vhodná pro pěstování v nádobách. Vyžaduje slunné místo a mírnou zálivku.

Původ a rozšíření Rosnatka ‚Humpty Doo‘

Rosnatka „Humpty Doo“ (Drosera burmannii 'Humpty Doo') je druh rostliny z čeledi rosnatkovitých (Droseraceae). Pochází z Austrálie, kde se vyskytuje v oblastech s mírným podnebím. Rostlina se vyskytuje především v oblastech s vlhkými půdami a vlhkým klimatem. Rosnatka „Humpty Doo“ se v současnosti šíří po celém světě. Je velmi oblíbená mezi pěstiteli rostlin, protože je snadno pěstovatelná a má nádhernou vůni. Rostlina je také oblíbená pro své malé velikosti a nenáročnost na údržbu. Rosnatka „Humpty Doo“ se pěstuje v zahradách, na terasách a balkonech. Může být také pěstována v květináčích a sklenících. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu, ale potřebuje dostatek vlhkosti.
Katalog » Vodní rostliny » Rosnatka ‚Humpty Doo‘