Vyberte stránku

Rmen rolní

Latinský název Anthemis arvensis

Popis rostliny

Rmen rolní je jednoletá tráva, která pochází z Evropy a Střední Asie. Má široce vejčité listy a bílé květy s oranžovými skvrnami. Roste vysoká až 30 cm a má širokou šířku. Je to vytrvalá rostlina, která se dobře hodí do skupin nebo na okraje. Je to odolná rostlina, která dobře snáší sucho a je odolná vůči chorobám. Je to oblíbená rostlina pro své nenáročné nároky na péči a je vhodná pro většinu typů půd.

Jak pěstovat Rmen rolní

Rmen rolní je vytrvalá bylina, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to snadno pěstovatelná rostlina, která může růst na mnoha různých druzích půd. Ráda roste ve slunných oblastech a může být zasazena do skupin nebo v řadách. Pokud chcete pěstovat Rmen rolní, je důležité zvolit správné místo. Mělo by to být místo, které je slunné až polostinné a má dobrou drenáž. Půda by měla být bohatá na živiny a měla by být dobře odvodněná. Rmen rolní můžete zasadit buď na jaře nebo na podzim. Na jaře byste měli zasadit semena do připravené půdy. Semena by měla být zaseta do hloubky asi 0,5 cm. Na podzim můžete zasadit sazenice, které jste si předem koupili. Rmen rolní potřebuje pravidelnou zálivku. Měli byste ho zalévat alespoň jednou týdně, aby byla půda vlhká, ale ne mokrá. Rostlina také potřebuje pravidelnou úpravu. Odstraňte všechny odumřelé a poškozené listy a stonky, abyste udrželi rostlinu zdravou a silnou. Rmen rolní je nenáročná rostlina, která může být snadno pěstována. Pokud budete dodržovat tyto jednoduché pokyny, měli byste mít krásnou rostlinu, která bude kvetat po celou sezónu.

Využití Rmen rolní

Rostlina Rmen rolní je využívána jako léčivá rostlina, která má řadu léčebných účinků. Jeho listy a květy jsou bohaté na flavonoidy, které mají antioxidační a protizánětlivé účinky. Rostlina se používá k léčbě následujících onemocnění: 1. Bolesti hlavy: Rmen rolní se používá k léčbě bolesti hlavy, protože jeho antioxidační a protizánětlivé účinky pomáhají snížit zánět a bolest. 2. Kožní onemocnění: Rmen rolní se často používá k léčbě kožních onemocnění, jako je ekzém, lupénka a akné. 3. Zánět močových cest: Rmen rolní se také používá k léčbě zánětu močových cest, protože jeho antioxidační a protizánětlivé účinky pomáhají snížit zánět a bolest. 4. Gastritida: Rmen rolní se také používá k léčbě gastritidy, protože jeho antioxidační a protizánětlivé účinky pomáhají snížit zánět a bolest. 5. Alergie: Rmen rolní se také používá k léčbě alergií, protože jeho antioxidační a protizánětlivé účinky pomáhají snížit zánět a bolest.

Botanický popis

Rmen rolní je trvalka, která patří do čeledi Asteraceae. Má vzpřímenou, lysou, jednoduchou nebo větvenou lodyhu, která může dosahovat výšky až 60 cm. Listy jsou střídavé, vejčité až obvejčité, s hladkým okrajem. Květy jsou bílé, široce vejčité až obvejčité, s 5 lístky a 5 tyčinkami. Plodem je nažka. Rostlina kvete od června do září. Rmen rolní se vyskytuje v Evropě, Asii a Severní Americe. Ráda roste na loukách, pastvinách, okrajích cest a polích. Je to nenáročná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé zimy.

Původ a rozšíření Rmen rolní

Rmen rolní (Anthemis arvensis) je druh trávy z čeledi Asteraceae. Je to vytrvalá bylina, která se vyskytuje po celé Evropě, Asii a Severní Americe. Roste ve všech typech půd, od suchých travnatých oblastí po mokřady. Může být také nalezena na skalnatých svazích a v polích. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1753 německým botanikem Johannem Christianem Danielem von Schreber. Název „arvensis“ je latinský výraz pro „pole“ nebo „polní“, což odkazuje na to, že rmen rolní je obvykle nalezen na polích. Rostlina má mnoho léčivých účinků, které jsou využívány v tradiční medicíně. Obsahuje látky, které mohou pomoci snížit horečku, zmírnit bolesti hlavy a zmírnit záněty. Rmen rolní je také používán jako diuretikum a pročišťování krve. Rostlina se také používá jako potravinářská surovina. Listy a květy jsou často používány jako koření nebo do salátů. Květy jsou také používány k výrobě ovocných sirupů a džemů. Rostlina je také používána jako okrasná rostlina. Jeho květy jsou bílé nebo žluté a mají silnou vůni. Květy jsou obvykle vidět od června do září.
Katalog » Léčivé rostliny » Rmen rolní