Vyberte stránku

Révovník omějolistý ‚Seattle‘

Latinský název Ampelopsis aconitifolia 'Seattle'

Popis rostliny

Révovník omějolistý ‚Seattle‘ je vytrvalá rostlina s dřevnatou lodyhou, která může dosahovat výšky až 2,5 metru. Listy jsou vejčité, střídavé a mají tmavě zelenou barvu. Květy jsou malé, bílé a shromážděné do hroznů. Plody jsou červené až fialové a mají sladkou chuť. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15°C. Je to nenáročná rostlina, která se dobře hodí do skupinových výsadeb nebo na živé ploty.

Jak pěstovat Révovník omějolistý ‚Seattle‘

Révovník omějolistý ‚Seattle‘ je vytrvalá, půdopokryvná rostlina s jemnými, lesklými listy a krásnými fialovými květy. Je to skvělá volba pro zahradu nebo terasu. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve stínu i na slunci. Pěstování: Révovník omějolistý ‚Seattle‘ je velmi snadno pěstovatelná rostlina. Nejlépe se mu daří na slunném místě s dobře odvodněnou půdou. Můžete ho také pěstovat ve stínu, ale bude růst pomaleji. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Hnojení: Révovník omějolistý ‚Seattle‘ potřebuje mírné hnojení. Na jaře a na podzim je vhodné použít obecné hnojivo pro rostliny. Škůdci a choroby: Révovník omějolistý ‚Seattle‘ je obecně odolný vůči škůdcům a chorobám. Může však trpět plísní nebo houbovými chorobami, pokud je přeléváno nebo je půda příliš vlhká. Šíření: Révovník omějolistý ‚Seattle‘ se může šířit dělením keře nebo semeny. Dělení keře je nejjednodušší způsob šíření. Semena mohou být vysévána na jaře nebo na podzim.

Využití Révovník omějolistý ‚Seattle‘

Rostlina Révovník omějolistý ‚Seattle‘ (Ampelopsis aconitifolia 'Seattle') se může využít jako okrasná rostlina do zahrad. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunném i polostinném stanovišti. Je odolná vůči mrazu až do -25°C. Její listy jsou světle zelené s tmavšími skvrnami. V létě se na nich objevují malé bílé květy. Rostlina může být použita jako živý plot nebo jako okrasná rostlina do zahradních skupin. Může být také použita jako popínavá rostlina, která může růst po zdi nebo po pergole.

Botanický popis

Révovník omějolistý ‘Seattle’ je vytrvalá, popínavá rostlina s dřevnatou lodyhou. Jeho listy jsou vejčité až kopinaté, tmavě zelené barvy s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé až růžové barvy a plodem je černá bobule. Rostlina může dosahovat výšky až 3 metry. Je to nenáročná rostlina, která dobře snáší sucho a mrazivé podmínky. Je vhodná pro použití jako okrasná rostlina na ploty, terasy nebo balkony.

Původ a rozšíření Révovník omějolistý ‚Seattle‘

Rostlina Révovník omějolistý ‚Seattle‘ (Ampelopsis aconitifolia 'Seattle') je hybridní odrůda vyšlechtěná v USA. Je to kříženec mezi Révovníkem japonským (Ampelopsis brevipedunculata) a Révovníkem čínským (Ampelopsis glandulosa). Rostlina byla vyšlechtěna v roce 1992 v Seattle, Washington, USA, a od té doby se rychle rozšířila po celém světě. Rostlina má velmi dekorativní listy, které jsou ve tvaru srdce a mají zelenou barvu s bílými skvrnami. Květy jsou bílé a plody jsou červené. Rostlina je velmi odolná vůči mrazu a je schopná přežít teploty až do -15 °C. Je to velmi nenáročná rostlina, která může růst na slunných i stinných místech. Je vhodná pro pěstování v nádobách nebo ve volné půdě.
Katalog » Popínavé rostliny » Révovník omějolistý ‚Seattle‘