Vyberte stránku

Réva vinná ‚Vostorg‘

Latinský název Vitis vinifera 'Vostorg'

Popis rostliny

Vostorg je odrůda révy vinné, která je původem z Ruska. Je to velmi odolná odrůda, která dobře snáší mrazy až do -25 °C. Je to středně raná odrůda, která dozrává v polovině srpna. Plody jsou středně velké, tmavě modré až černé barvy s vysokým obsahem cukru. Víno z této odrůdy je tmavé, plné a aromatické s výraznou chutí po bobulích.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Vostorg‘

Réva vinná „Vostorg“ je odrůda révy vinné, která pochází z Ruska. Je to velmi odolná odrůda, která může růst v různých podmínkách. Je to jedna z nejlepších odrůd pro pěstování v oblastech s chladným podnebím. Při pěstování révy vinné „Vostorg“ je důležité zajistit, aby byla rostlina umístěna na slunném místě. Rostlina potřebuje dostatek světla, aby mohla produkovat dobré hrozny. Také je třeba zajistit, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Tato odrůda révy vinné je velmi odolná vůči chorobám a škůdcům. Je však důležité zajistit, aby byla rostlina správně zalévána a hnojena. Je třeba zajistit, aby rostlina měla dostatek vody a živin, aby mohla produkovat dobré hrozny. Pokud se o rostlinu správně staráte, můžete očekávat, že bude produkovat velké množství dobrých hroznů. Tyto hrozny jsou velmi sladké a mají vynikající chuť. Můžete je použít k výrobě vína nebo je můžete jíst čerstvé.

Využití Réva vinná ‚Vostorg‘

Réva vinná ‚Vostorg‘ je druh révy vinné, který se používá k výrobě vína. Tento druh révy je obzvláště oblíbený pro svou schopnost produkovat velké množství ovocných a kořeněných vín. Réva vinná ‚Vostorg‘ je také známá pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Réva vinná ‚Vostorg‘ se může použít k výrobě různých druhů vína, včetně bílého, červeného, růžového a sladkého vína. Může se také použít k výrobě šumivých vín, jako je šampaňské. Réva vinná ‚Vostorg‘ se také používá k výrobě destilátů, jako je brandy nebo grappa. Tyto destiláty jsou oblíbené pro svou silnou chuť a aroma. Réva vinná ‚Vostorg‘ se také používá k výrobě ovocných moštů a sirupů. Tyto produkty jsou oblíbené pro svou sladkou chuť a vůni. Réva vinná ‚Vostorg‘ se také používá k výrobě ovocných šťáv a džusů. Tyto produkty jsou oblíbené pro svou osvěžující chuť a vůni.

Botanický popis

Réva vinná 'Vostorg' je kříženec mezi odrůdami Cabernet Sauvignon a Riesling. Je to středně velká, silně rostoucí réva s hustými, tmavě zelenými listy. Květy jsou bílé a plody jsou malé, červené, kulaté bobule. Plody mají sladkou chuť a jsou vhodné pro výrobu vína. Réva vinná 'Vostorg' je odolná vůči mrazu až do -15 °C a je nenáročná na půdu. Potřebuje dostatek slunečního svitu a vlhkosti.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Vostorg‘

Réva vinná ‚Vostorg‘ je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v Rusku. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1985 v Ústavu pro výzkum révy vinné v Krasnodaru. Odrůda byla pojmenována po městě Vostorg, kde se nachází ústav. Réva vinná ‚Vostorg‘ se rychle rozšířila po celém světě a je oblíbená zejména pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Je to jedna z nejrozšířenějších odrůd révy vinné na světě. Je oblíbená zejména v Evropě, ale také se pěstuje v Severní Americe, Africe, Austrálii a Novém Zélandu. Réva vinná ‚Vostorg‘ je velmi produktivní a je oblíbená pro svou schopnost produkovat velké množství kvalitního vína. Její hrozny jsou velké a plné, což je důvod, proč je tak oblíbená. Její vína jsou často popsána jako svěží a ovocná s jemnou kyselostí.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Vostorg‘