Vyberte stránku

Réva vinná ‚Rusalka‘

Latinský název Vitis vinifera 'Rusalka'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Rusalka' je odrůda révy vinné, která je oblíbená pro svou odolnost a schopnost produkovat velké množství vysokokvalitního vína. Tato odrůda je považována za jednu z nejlepších odrůd révy vinné pro výrobu vína. Je to středně velká odrůda s hustými, tmavě zelenými listy. Květy jsou bílé a plody jsou červené až fialové. Plody mají sladkou chuť a jsou vhodné pro výrobu vína. Odrůda je odolná vůči houbovým chorobám a je schopná růst ve většině klimatických podmínek.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Rusalka‘

Réva vinná 'Rusalka' je odrůda, která se pěstuje pro výrobu vína. Je to středně velká, odolná odrůda, která má velmi dobré aromatické vlastnosti a je oblíbená mezi vinaři. Pěstování Révy vinné 'Rusalka' je snadné a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Rostlina potřebuje slunné místo s dobrou drenáží. Je vhodné ji pěstovat na vinici nebo na zahradě. Je důležité, aby byla rostlina zalévána pravidelně, zejména během suchých období. Je také důležité, aby byla ošetřena proti houbovým chorobám a škůdcům. Je důležité, aby byla rostlina pravidelně řezána, aby se udržela její kvalita a produktivita. Je také důležité, aby byly odstraněny staré a nemocné výhony. Réva vinná 'Rusalka' je schopná produkovat velké množství bobulí, které jsou ideální pro výrobu vína. Bobule jsou obvykle sklizeny v září nebo říjnu. Pokud se o rostlinu správně pečuje, může být velmi produktivní a poskytovat vynikající vína.

Využití Réva vinná ‚Rusalka‘

Réva vinná ‚Rusalka‘ je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Tato odrůda je oblíbená pro svou jemnou chuť a vůni. Je to velmi odolná odrůda, která může růst ve všech druzích půd a klimatických podmínek. Je to také velmi produktivní odrůda, která může produkovat velké množství hroznů. Vína z této odrůdy jsou obvykle bílá nebo růžová a mají jemnou chuť s lehkou kyselostí. Jsou obvykle lehká až středně těžká, s nízkým obsahem alkoholu. Jsou vhodná k pití samostatně nebo k doplnění jídel. Tato odrůda se také používá k výrobě šumivých vín, která jsou oblíbená pro svou svěží chuť a vůni. Réva vinná ‚Rusalka‘ se také používá k výrobě destilátů, jako je brandy nebo slivovice. Tyto destiláty mají silnou chuť a vůni a jsou oblíbené pro svou intenzivní chuť.

Botanický popis

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Rusalka‘

Réva vinná ‚Rusalka‘ je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v Bulharsku v roce 1959. Tato odrůda je velmi oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a její schopnost produkovat velké množství vysoké kvality hroznů. Tato odrůda se rychle rozšířila po celé Evropě a je nyní pěstována ve většině zemí Střední a Východní Evropy, jako je Česká republika, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Ukrajina. Je také pěstována ve Spojených státech amerických, Austrálii, Novém Zélandu a Jižní Africe. Réva vinná ‚Rusalka‘ je oblíbená pro svou schopnost produkovat velké množství vysoké kvality hroznů, které jsou ideální pro výrobu bílého vína. Je to také velmi odolná odrůda, která je schopná odolávat chorobám a škůdcům.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Rusalka‘