Vyberte stránku

Réva vinná ‚Ruby King‘

Latinský název Vitis vinifera 'Ruby King'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Ruby King' je druh révy vinné, který je oblíbený pro svou jedinečnou chuť a vůni. Roste ve formě keře nebo stromu a má tmavě červené listy a žluté květy. Plody jsou malé, tmavě červené, sladké a aromatické. Réva vinná 'Ruby King' je odolná vůči mrazu a je schopna růst v různých podnebích. Je to oblíbená odrůda pro výrobu vína, protože její plody produkují víno s jemnou chutí a vůní.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Ruby King‘

Réva vinná 'Ruby King' je odrůda révy vinné, která je oblíbená pro svou odolnost a produkci velkých, jasně červených bobulí. Je to ideální volba pro vinaře, kteří chtějí vyrábět kvalitní červené víno. Pěstování Révy vinné 'Ruby King' je snadné a je vhodná pro většinu klimatických podmínek. Rostlina má ráda slunné stanoviště s dobrou drenáží. Je důležité, aby byla zalévána pravidelně, ale nesmí být přelévána. Kromě toho je třeba ji pravidelně hnojit a udržovat její okolí čisté. Réva vinná 'Ruby King' může být pěstována ve většině oblastí USA. Je vhodná pro pěstování ve většině oblastí Evropy, ale nejlépe se jí daří v teplých oblastech. Réva vinná 'Ruby King' může být pěstována jako samostatná rostlina nebo ve skupině. Je důležité, aby byla pravidelně řezána, aby se udržela její produktivita. Je také důležité, aby byla chráněna před chorobami a škůdci. Réva vinná 'Ruby King' může být sklizena v závislosti na vašem klimatu. Většinou je sklízena v září nebo říjnu. Bobule jsou velké a jasně červené a mohou být použity k výrobě kvalitního červeného vína.

Využití Réva vinná ‚Ruby King‘

Réva vinná ‚Ruby King‘ je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Tato odrůda je oblíbená pro svou jasnou a intenzivní červenou barvu, kterou dodává vínu. Je to také velmi plodná odrůda, která produkuje velké množství bobulí. Víno z této odrůdy je oblíbené pro svou jemnou chuť a sladkou vůni. Může být použito k výrobě různých druhů vín, jako je červené, bílé, růžové nebo šumivé. Víno z této odrůdy je oblíbené pro svou jemnou chuť a sladkou vůni. Réva vinná ‚Ruby King‘ se také používá k výrobě různých destilátů, jako je brandy nebo likér. Tyto destiláty jsou oblíbené pro svou silnou a sladkou chuť. Réva vinná ‚Ruby King‘ se také používá k výrobě různých druhů moštů, které jsou oblíbené pro svou sladkou chuť a vůni. Mošty z této odrůdy jsou oblíbené pro svou jemnou chuť a sladkou vůni. Réva vinná ‚Ruby King‘ se také používá k výrobě různých druhů sirupů, které jsou oblíbené pro svou sladkou chuť a vůni. Sirupy z této odrůdy jsou oblíbené pro svou jemnou chuť a sladkou vůni.

Botanický popis

Réva vinná ‚Ruby King‘ je středně velká, opadavá odrůda révy vinné. Její listy jsou vejčité až eliptické, s tmavě zelenou barvou a lesklým povrchem. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou kulaté, červené bobule s jemnou slupkou. Plody jsou sladké a aromatické. Réva vinná ‚Ruby King‘ je odolná vůči mrazu a je schopná produkovat velké množství vína. Rostlina je nenáročná na pěstování a je vhodná pro pěstování na slunných místech.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Ruby King‘

Réva vinná „Ruby King“ je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v USA v roce 1940. Tato odrůda je kříženec mezi odrůdami Vitis labrusca a Vitis vinifera. Je to jedna z nejstarších hybridních odrůd révy vinné v USA. Réva vinná „Ruby King“ se rychle rozšířila po celých Spojených státech. Dnes je to jedna z nejoblíbenějších odrůd révy vinné v USA. Roste dobře ve většině oblastí USA, včetně Kalifornie, Oregonu, Washingtonu, Nové Anglie a jižních států. Réva vinná „Ruby King“ je oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Má také velmi dobrou produktivitu a je schopna produkovat velké množství bobulí. Bobule jsou velké, červené a mají sladkou chuť. Réva vinná „Ruby King“ je oblíbená pro výrobu vína, protože její bobule produkují víno s jemnou a sladkou chutí. Je to také oblíbená odrůda pro výrobu moštu a džusu.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Ruby King‘