Vyberte stránku

Réva vinná ‚Rubanka‘

Latinský název Vitis vinifera 'Rubanka'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Rubanka' je odrůda révy vinné, která pochází z České republiky. Je to středně velká odrůda s tmavě modrými bobulemi a její listy jsou vejčité až eliptické. Květy jsou bílé a mají 4 lístky. Plody jsou malé až střední velikosti a mají vysoký obsah cukru. Odrůda je odolná vůči mrazu a je schopna růst v různých podmínkách. Je to oblíbená odrůda pro výrobu vína a je vhodná i pro pěstování v zahradách.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Rubanka‘

Réva vinná „Rubanka“ je odrůda révy vinné, která se pěstuje pro výrobu vína. Je to středně raná odrůda s velkými, tmavě modrými bobulemi. Réva vinná „Rubanka“ je odolná vůči mrazu a je schopná produkovat velké množství vína. Pěstování révy vinné „Rubanka“ vyžaduje dostatek slunečního svitu a tepla. Rostlina potřebuje dobře odvodněnou půdu bohatou na živiny. Pro optimální růst by měla být půda pH 6,0-7,0. Réva vinná „Rubanka“ je náročná na vlhkost, proto je nutné ji zalévat alespoň jednou týdně. Protože réva vinná „Rubanka“ je raná odrůda, je nutné ji sklízet brzy, aby se zabránilo přílišnému zralosti bobulí. Bobule by měly být sklizeny, když jsou tmavě modré a mají vysokou koncentraci cukru. Kromě zalévání a sklizně je také nutné provádět řez a pravidelnou údržbu. Řez by měl být proveden po sklizni, aby se zabránilo přemnožení rostliny. Při údržbě je třeba odstraňovat plevele a staré větve. Pokud se správně pečuje o révu vinnou „Rubanka“, může produkovat velké množství kvalitního vína.

Využití Réva vinná ‚Rubanka‘

Réva vinná ‚Rubanka‘ je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné na světě a je velmi oblíbená pro svou odolnost a schopnost produkovat kvalitní víno. Víno z této odrůdy je obvykle tmavě červené a má silnou ovocnou chuť s tóny černého rybízu a černého bezu. Má také sladkou chuť s nádechem kyselosti. Víno z této odrůdy je obvykle velmi aromatické a má silnou vůni po červeném ovoce. Réva vinná ‚Rubanka‘ se také často používá k výrobě šumivých vín, jako je sekt nebo champagne. Tyto vína jsou obvykle lehčí a mají méně tříslovin, což je důvod, proč jsou oblíbená mezi milovníky vína. Réva vinná ‚Rubanka‘ se také často používá k výrobě vína pro dlouhodobé skladování. Tato odrůda je velmi odolná a může být skladována po dobu až deseti let. To znamená, že víno z této odrůdy může být uloženo na dlouhou dobu a stále zůstane chutné a plné aroma.

Botanický popis

Réva vinná ‘Rubanka’ je stálezelená odrůda révy vinné. Je to silně rostoucí keř, který může dosáhnout výšky až 4 metry. Listy jsou vejčitého tvaru, s hladkými okraji a tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou červené, kulaté bobule. Plody jsou sladké a mají velmi vysokou kvalitu. Réva vinná ‘Rubanka’ je odolná vůči chorobám a škůdcům a je vhodná pro pěstování v oblastech s teplým podnebím.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Rubanka‘

Réva vinná ‚Rubanka‘ (Vitis vinifera 'Rubanka') je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v České republice. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1993 ve Vinařském ústavu v Brně. Je to kříženec mezi odrůdami Cabernet Sauvignon a Blauer Portugieser. Réva vinná ‚Rubanka‘ se rychle rozšířila po celé České republice a dnes se pěstuje po celé Evropě. Je to oblíbená odrůda pro výrobu vína, protože má velmi dobré aromatické vlastnosti a je odolná vůči chorobám. Réva vinná ‚Rubanka‘ je oblíbená pro svou schopnost produkovat vína s vysokou kvalitou. Je to víno s plnou chutí a vůní, které je oblíbené mezi milovníky vína. Vína z této odrůdy jsou obvykle tmavší barvy a mají silnou ovocnou chuť.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Rubanka‘