Vyberte stránku

Réva vinná ‚Lakemont‘

Latinský název Vitis vinifera 'Lakemont'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Lakemont' je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné, která byla poprvé zaznamenána v roce 1875. Je to středně velká odrůda s měkkými listy a světle zelenou barvou. Plody jsou malé, tmavě modré a mají sladkou chuť. Odrůda je odolná vůči mrazu a je schopná růst ve většině oblastí USA. Víno z této odrůdy je obvykle sladké a má silnou ovocnou chuť.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Lakemont‘

Réva vinná ‚Lakemont‘ je odrůda révy vinné, která je oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a nízkou náročnost na pěstování. Je to vytrvalá odrůda, která může být pěstována jak ve volné půdě, tak ve vinici. Její plody jsou malé, ale mají sladkou chuť a jsou vhodné pro výrobu vína. Pěstování Révy vinné ‚Lakemont‘ začíná výběrem vhodného místa. Mělo by být slunné a dobře osvětlené, aby rostlina mohla produkovat kvalitní plody. Půda by měla být dobře odvodněná a bohatá na živiny. Dalším krokem je výsadba. Révu vinnou ‚Lakemont‘ je nejlepší vysadit na jaře, kdy je půda teplá. Je důležité, aby byla kořenová soustava dobře zakořeněná, proto je nutné ji zasadit do hlubokého a širokého otvoru. Poté, co je rostlina vysazena, je důležité ji pravidelně zalévat. Voda by měla být dodávána pravidelně, aby se zabránilo přemokření půdy. Rostlina také potřebuje hnojit, aby mohla produkovat kvalitní plody. Réva vinná ‚Lakemont‘ také potřebuje pravidelnou údržbu, aby mohla produkovat kvalitní plody. To zahrnuje odstraňování plevelů, pravidelné řezání a tvarování keřů a odstraňování starých a nemocných větví. Réva vinná ‚Lakemont‘ je odolná vůči většině chorob, ale je důležité ji sledovat, aby se zabránilo šíření infekce. Pokud je rostlina napadena chorobou, je nutné ji okamžitě léčit. Pěstování Révy vinné ‚Lakemont‘ je relativně snadné a je vhodné pro začátečníky. Je to odolná odrůda, která může produkovat kvalitní plody a víno.

Využití Réva vinná ‚Lakemont‘

Réva vinná ‚Lakemont‘ je oblíbená odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné v Severní Americe a má velmi sladké a aromatické ovoce. Je to také odolná odrůda, která dobře snáší chladné podnebí. Réva vinná ‚Lakemont‘ se může použít k výrobě různých druhů vína. Může být použita k výrobě suchých, polosuchých nebo sladkých vín. Je to také oblíbená odrůda pro výrobu šumivých vín, jako je šumivé víno nebo šampaňské. Réva vinná ‚Lakemont‘ se také často používá k výrobě různých druhů moštů. Mošt z této odrůdy je oblíbený pro svou sladkou chuť a je často používán k výrobě džusů, limonád a dalších nápojů. Réva vinná ‚Lakemont‘ se také často používá k výrobě různých druhů ovocných destilátů, jako je brandy nebo likér. Tyto destiláty jsou oblíbené pro svou sladkou chuť a aroma. Kromě toho se réva vinná ‚Lakemont‘ často používá k výrobě různých druhů vinných octů. Tyto octy mají silnou chuť a jsou oblíbené pro svou schopnost zvýraznit chuť jídel.

Botanický popis

Réva vinná ‚Lakemont‘ je stálezelená odrůda révy vinné. Je to silně rostoucí keř s hustými, tmavě zelenými listy. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou malé, červené bobule. Tato odrůda je odolná vůči mrazu až do -20°C. Je to vynikající odrůda pro pěstování v oblastech s chladným klimatem. Je to vynikající odrůda pro výrobu vína a moštu.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Lakemont‘

Réva vinná ‚Lakemont‘ (Vitis vinifera 'Lakemont') je odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v roce 1972 v Oregonu ve Spojených státech amerických. Je to hybrid mezi odrůdami Vitis labrusca a Vitis vinifera. Odrůda je velmi oblíbená pro svou odolnost vůči mrazu a její schopnost produkovat velké množství sladkých a chutných bobulí. Réva vinná ‚Lakemont‘ se rychle rozšířila po celých Spojených státech amerických a dnes se pěstuje po celém světě. Je to jedna z nejoblíbenějších odrůd révy vinné v Severní Americe a je často používána pro výrobu vína, moštu a džemu. Je také velmi oblíbená mezi amatérskými pěstiteli révy vinné, protože je snadno pěstovatelná a odolná vůči chorobám.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Lakemont‘