Vyberte stránku

Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘

Latinský název Vitis vinifera 'Kišmiš Moldavský'

Popis rostliny

Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ je odrůda révy vinné, která pochází z Moldavska. Je to středně velká odrůda s kulatými, tmavě modrými bobulemi. Bobule mají sladkou chuť a jsou plné cukru a kyselin. Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ je odolná vůči mrazu a je schopná růst ve většině klimatických podmínek. Je to vynikající odrůda pro pěstování vinné révy, protože její bobule produkují víno s jemnou chutí a vůní.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘

je snadné a vyžaduje jen málo péče. Je to odolná odrůda, která může růst v mnoha různých podmínkách. Nejlépe se daří ve slunných oblastech s dobrou drenáží. Rostlina může být pěstována ve sklenících nebo venku. Když se rostlina začne rozvíjet, je třeba ji pravidelně zalévat a hnojit. Je také důležité, abyste ji pravidelně řezali, abyste udrželi její tvar a zabránili tomu, aby se rozrostla. Je také důležité, abyste odstranili všechny poškozené listy a výhonky, abyste zabránili šíření chorob. Rostlina Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ může být sklizena v září nebo říjnu. Ovoce je velmi sladké a může být použito k výrobě vína nebo jiných nápojů.

Využití Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘

Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ je druh révy vinné, který se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné na světě a je velmi oblíbená pro svou vysoce kvalitní chuť a aroma. Tento druh révy má velmi dobrou odolnost vůči chorobám a je schopen růst v různých podmínkách. Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ se používá k výrobě vína s vysokou kvalitou. Vína z této odrůdy jsou obecně charakterizována jako plná, s vyváženou kyselostí a sladkou chutí. Tato odrůda se často používá k výrobě bílých vín, ale může být také použita k výrobě červených vín. Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ se také často používá k výrobě šumivých vín. Tyto vína jsou obecně charakterizována jako lehká, s jemnou bublinkou a svěží chutí. Kromě vína se z této odrůdy révy vinné také vyrábí džemy, sirupy a další produkty. Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘ je také často používána jako dekorace v zahradách.

Botanický popis

Réva vinná 'Kišmiš Moldavský' je stálezelená ovocná réva, která dorůstá do výšky až 4 metrů. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkými okraji a na spodní straně mírně chlupaté. Květy jsou bílé až růžové a plody jsou červené, kulaté až vejčité, s průměrem asi 2 cm. Plody mají sladkou chuť a jsou vhodné k výrobě vína. Réva vinná 'Kišmiš Moldavský' je odolná vůči mrazu až do -20 °C. Je to velmi nenáročná rostlina, která se dobře daří na slunných místech s dobře odvodněnou půdou.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘

Réva vinná „Kišmiš Moldavský“ je odrůda révy vinné, která pochází z Moldavska. Tato odrůda byla poprvé popsána v roce 1875 a od té doby se stala oblíbenou mezi vinaři v celém regionu. Rostlina má velmi dobré vlastnosti pro vinifikaci a je oblíbená pro svou chuť a vůni. Réva vinná „Kišmiš Moldavský“ se dnes pěstuje po celém světě. Je to oblíbená odrůda v mnoha oblastech Evropy, jako je Itálie, Francie, Španělsko, Portugalsko a další. Rostlina se také pěstuje ve Spojených státech, Austrálii, Novém Zélandu a dalších zemích. Réva vinná „Kišmiš Moldavský“ je oblíbená pro svou schopnost produkovat vysokokvalitní víno s jemnou chutí a vůní. Je to oblíbená odrůda pro výrobu bílého, červeného a růžového vína. Je to také oblíbená odrůda pro výrobu sladkých vín, jako je porto a sherry.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Kišmiš Moldavský‘