Vyberte stránku

Réva vinná ‚Jupiter‘

Latinský název Vitis vinifera 'Jupiter'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Jupiter' je odrůda révy vinné, která je oblíbená pro svou odolnost a schopnost produkovat velké množství vysokokvalitního vína. Tato odrůda je vysoce odolná vůči chorobám a škůdcům a je schopná růst v různých klimatických podmínkách. Její listy jsou tmavě zelené a mají typický tvar srdce. Květy jsou bílé a plody jsou červené až fialové. Plody jsou sladké a mají jemnou kůži. Réva vinná 'Jupiter' je oblíbená pro svou schopnost produkovat velké množství vína s vysokou kvalitou.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Jupiter‘

Réva vinná „Jupiter“ je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to velmi oblíbená odrůda, která produkuje velké množství kvalitního vína. Pěstování této odrůdy je snadné a její plody jsou velmi chutné. Pokud chcete pěstovat Révu vinnou „Jupiter“, je důležité zvolit správné místo. Mělo by být slunné a mít dostatečnou cirkulaci vzduchu. Rostlina potřebuje dostatek světla a tepla, aby mohla dobře růst. Také byste měli zajistit, aby byla rostlina chráněna před silným větrem. Dalším důležitým faktorem pro úspěšné pěstování Révy vinné „Jupiter“ je výběr správné půdy. Půda by měla být hluboká, dobře odvodněná a bohatá na živiny. Nejlépe se jí daří na půdách s neutrálním nebo mírně kyselým pH. Kromě toho je důležité zajistit, aby rostlina dostala dostatek vody. Réva vinná „Jupiter“ potřebuje pravidelnou zálivku, aby mohla dobře růst. Zalévejte ji alespoň jednou týdně, ale v suchých obdobích můžete zalévat častěji. Réva vinná „Jupiter“ také potřebuje pravidelnou péči. Musíte ji pravidelně řezat, abyste udrželi její tvar a zabránili tomu, aby se rozrůstala. Také byste měli odstraňovat všechny poškozené a nemocné listy a větve. Pokud dodržíte všechny tyto kroky, měli byste být schopni úspěšně pěstovat Révu vinnou „Jupiter“. Je to skvělá odrůda, která produkuje velké množství kvalitního vína.

Využití Réva vinná ‚Jupiter‘

Réva vinná ‚Jupiter‘ (Vitis vinifera 'Jupiter') je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné a je velmi oblíbená pro svou odolnost a schopnost produkovat vysokokvalitní vína. Réva vinná ‚Jupiter‘ se používá k výrobě různých druhů vín, včetně bílých, červených, růžových a sladkých vín. Jeho odrůda má vynikající aromatické vlastnosti, které jsou obzvláště ceněny vínaři. Vína z této odrůdy mají vůni po jablkách, hruškách, citrusových plodech a vanilce. Réva vinná ‚Jupiter‘ je také velmi odolná vůči chorobám a škůdcům, což z ní dělá skvělou volbu pro vinaře, kteří se snaží minimalizovat používání pesticidů. Je to také velmi odolná odrůda, která dobře snáší mrazy a sucho. Réva vinná ‚Jupiter‘ je také velmi oblíbená mezi vinaři, protože její vína mají vynikající kvalitu a jsou velmi oblíbená mezi spotřebiteli. Je to také velmi univerzální odrůda, která se dá použít k výrobě různých druhů vín.

Botanický popis

Réva vinná ‚Jupiter‘ je středně velká, opadavá, víceletá odrůda révy vinné. Její listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé a mají 5 lístků. Plody jsou kulaté, červené, s průměrem asi 2 cm a sladkou chutí. Réva vinná ‚Jupiter‘ má silné, dřevnaté, vzpřímené výhony, které se dobře přizpůsobují různým podpůrným systémům. Rostlina je odolná vůči některým chorobám a škůdcům.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Jupiter‘

Réva vinná ‚Jupiter‘ (Vitis vinifera 'Jupiter') je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v roce 1989 v Německu. Tato odrůda je výsledkem křížení odrůd Riesling a Müller-Thurgau. Réva vinná ‚Jupiter‘ je velmi odolná vůči chorobám a mrazu a je schopná produkovat velké množství vysokokvalitního vína. Réva vinná ‚Jupiter‘ se rychle rozšířila po celé Evropě a je nyní pěstována v mnoha zemích, včetně Německa, Rakouska, Itálie, Francie, Španělska, Portugalska, Maďarska, České republiky a Polska. Je také oblíbená v Severní Americe, Austrálii a Novém Zélandu.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Jupiter‘