Vyberte stránku

Réva vinná ‚Diamant‘

Latinský název Vitis vinifera 'Diamant'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Diamant' je odrůda révy vinné, která se pěstuje pro výrobu vína. Je to středně velká odrůda s tmavě zelenými listy a bílými květy. Plody jsou malé, červené a mají sladkou chuť. Réva vinná 'Diamant' má dobrou odolnost vůči chorobám a je odolná vůči mrazu. Je to vynikající odrůda pro výrobu vína, protože má vysokou kvalitu a vynikající aroma.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Diamant‘

Réva vinná „Diamant“ je odrůda révy vinné, která se pěstuje pro výrobu vína. Je to velmi odolná odrůda, která může být pěstována ve většině oblastí s teplým a suchým podnebím. Tato odrůda je obzvláště odolná vůči chorobám a škůdcům, což jí činí vhodnou volbou pro začínající vinaře. Pěstování Révy vinné „Diamant“ začíná výběrem vhodného místa. Mělo by být slunné a dobře osvětlené, aby rostlina mohla produkovat dostatek cukru. Rostliny by měly být vysazeny ve skupinách po 3-5 rostlinách, aby se zvýšila produkce hroznů. Při pěstování Révy vinné „Diamant“ je důležité udržovat zemědělskou půdu v dobrém stavu. Půda by měla být dobře odvodněná a měla by být obohacena o živiny. K tomu lze použít kompost nebo hnojivo. Réva vinná „Diamant“ potřebuje hodně vody. Zalévání by mělo být prováděno každý týden, aby se zabránilo přehřátí kořenů. Rostliny by měly být také pravidelně ořezávány, aby se zabránilo přemnožení. Réva vinná „Diamant“ je obzvláště náchylná k plísňovým chorobám. Proto je důležité, abyste pravidelně kontrolovali rostliny a okamžitě léčili jakékoli příznaky plísňových chorob. Pokud se o Révu vinnou „Diamant“ správně staráte, můžete očekávat, že vám poskytne bohatou úrodu vysoké kvality hroznů.

Využití Réva vinná ‚Diamant‘

Réva vinná ‚Diamant‘ je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné a je velmi oblíbená pro svou odolnost a schopnost produkovat vína s vysokou kvalitou. Réva vinná ‚Diamant‘ může být použita k výrobě různých druhů vína, včetně bílých, červených a růžových vín. Jeho hrozny jsou velké a plné, což umožňuje výrobu vína s vysokou koncentrací cukru a kyselin. Vína z této odrůdy mají obvykle vysokou kyselost a jsou charakterizována silnou ovocnou chutí. Réva vinná ‚Diamant‘ je také oblíbená pro svou odolnost proti chorobám a škůdcům. Je odolná vůči mnoha druhům houbových chorob, jako je oidium, peronospora a botrytis. Je také odolná vůči některým škůdcům, jako jsou mšice a slimáci. Vzhledem k své odolnosti a schopnosti produkovat vína s vysokou kvalitou je Réva vinná ‚Diamant‘ oblíbenou odrůdou pro vinaře po celém světě. Jeho vína jsou oblíbená pro svou jemnou chuť a vůni.

Botanický popis

Réva vinná ‚Diamant‘ je stálezelená odrůda révy vinné. Dorůstá do výšky až 3 metry s dlouhými, přímými větvemi. Listy jsou vejčité až eliptické, s lesklou, tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé až růžové, sestavené do malých hroznů. Plody jsou kulaté, červené, sladké a velmi chutné. Réva vinná ‚Diamant‘ je odolná vůči mrazu a vyžaduje slunné stanoviště. Je to oblíbená odrůda pro výrobu vína.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Diamant‘

Réva vinná ‚Diamant‘ (Vitis vinifera 'Diamant') je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v Německu v roce 1965. Tato odrůda je vysoce odolná vůči mrazu a je schopná produkovat velké množství kvalitního vína. Réva vinná ‚Diamant‘ se rychle rozšířila po celém světě a je nyní pěstována v mnoha zemích, včetně USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Jižní Afriky, Francie, Itálie, Španělska a Portugalska. Je to oblíbená odrůda pro výrobu bílého vína, protože její hrozny jsou velmi sladké a mají jemnou chuť. Réva vinná ‚Diamant‘ je také často používána k výrobě různých druhů šumivých vín, jako je sekt nebo prosecco. Je to také oblíbená odrůda pro výrobu suchých vín, která jsou oblíbená pro svou jemnou chuť a vyváženou kyselost.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Diamant‘