Vyberte stránku

Réva vinná ‚Crimson Seedless‘

Latinský název Vitis vinifera 'Crimson Seedless'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Crimson Seedless' je druh révy vinné, který se používá k pěstování vína. Je to středně velká, opadavá rostlina s tmavě červenými bobulemi bez semínek. Bobule mají sladkou chuť a jsou oblíbené pro výrobu vína, džusu nebo sušených plodů. Rostlina má silné, vytrvalé kořeny a může růst až do výšky 10 metrů. Listy jsou vejčité, lesklé a tmavě zelené. Květy jsou bílé a kvete od května do června. Réva vinná 'Crimson Seedless' je odolná vůči mrazu a může růst v teplých až středně chladných oblastech.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Crimson Seedless‘

Réva vinná „Crimson Seedless“ je odrůda révy vinné, která je oblíbená pro svou chuť a výnos. Je to jedna z nejčastěji pěstovaných odrůd révy vinné. Tento druh révy vinné má červené, bezsemenné bobule a je vhodný pro výrobu vína, moštu a džusu. Pěstování révy vinné „Crimson Seedless“ je snadné a je vhodné pro většinu klimatických podmínek. Nejlépe se daří na slunných, dobře odvodněných místech s neutrálními až mírně kyselými půdami. Réva vinná „Crimson Seedless“ může být pěstována ve sklenících nebo venku. Pro úspěšné pěstování révy vinné „Crimson Seedless“ je důležité zajistit dostatečnou zálivku. Rostlina potřebuje alespoň 1 palec vody týdně. V období sucha je nutné zalévat častěji. Kromě toho je třeba udržovat půdu vlhkou a uvolněnou. Réva vinná „Crimson Seedless“ potřebuje také hnojení. Hnojivo by mělo být aplikováno každé dva až tři týdny po dobu růstu. Pro optimální růst je třeba použít hnojivo s vyváženým poměrem dusíku, fosforu a draslíku. Kromě toho je důležité provádět řez révy vinné „Crimson Seedless“. Řez by měl být proveden v raném jaru, aby se rostlina mohla správně rozvětvit. Řez by měl být proveden tak, aby se na větvích vytvořily 4 až 6 pupenů. Pokud budete dodržovat tyto postupy, měli byste být schopni úspěšně pěstovat révu vinnou „Crimson Seedless“. Tato odrůda révy vinné je velmi odolná a může být pěstována po celém světě.

Využití Réva vinná ‚Crimson Seedless‘

Rostlina Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ (Vitis vinifera 'Crimson Seedless') je oblíbenou odrůdou révy vinné, která se používá k výrobě vína, moštů a dalších produktů. Je to středně velká odrůda s tmavě červenými bobulemi bez semínek. Jeho hrozny mají sladkou chuť a jsou vhodné pro výrobu vína s nízkým obsahem alkoholu. Rostlina může být pěstována ve většině oblastí s teplým podnebím a je odolná vůči mrazu. Rostlina Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ se používá k výrobě různých druhů vína, jako je bílé, červené, růžové a šumivé víno. Může být také použita k výrobě moštu, který je oblíbeným nápojem v mnoha zemích. Rostlina se také používá k výrobě džemů, sirupů a dalších produktů. Jeho bobule jsou také často používány k výrobě ovocných šťáv a dalších produktů.

Botanický popis

Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ je stálezelená, popínavá odrůda révy vinné. Její lodyhy jsou dlouhé až 10 metrů, s měkkými, lesklými listy. Listy jsou vejčité až eliptické, s broušeným okrajem a tmavě zelenou barvou. Květy jsou malé, bílé až růžové. Plody jsou červené, bezsemenné, kulaté až vejčité, s jemnou slupkou a sladkou chutí. Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ je odolná vůči mrazu až do -15°C. Roste nejlépe na slunných místech, na živné, propustné půdě.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Crimson Seedless‘

Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ (Vitis vinifera 'Crimson Seedless') je odrůda révy vinné, která pochází z Kalifornie. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1972 americkým vinařem Peterem V. Mitchellem. Je to hybrid mezi odrůdami Thompson Seedless a Cardinal. Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ se rychle rozšířila po celém světě a je oblíbená pro svou jemnou chuť a jasnou barvu. Je to jedna z nejpopulárnějších odrůd révy vinné na světě a je používána k výrobě vína, šťáv a dalších produktů. Réva vinná ‚Crimson Seedless‘ je oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Roste dobře ve většině klimatických podmínek a je vhodná pro pěstování v oblastech s teplým a suchým podnebím. Je to také velmi odolná odrůda, která může vydržet i extrémní teploty.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Crimson Seedless‘