Vyberte stránku

Réva vinná ‚André‘

Latinský název Vitis vinifera 'André'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'André' je odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v roce 1965 ve Francii. Je to středně velká odrůda, která má malé, tmavě modré bobule s vysokou koncentrací cukru. Réva vinná 'André' je odolná vůči mrazu a má dobrou odolnost vůči chorobám. Je to oblíbená odrůda pro výrobu bílého vína, které je svěží a ovocné s jemnou kyselostí. Je to také oblíbená odrůda pro výrobu šumivých vín.

Jak pěstovat Réva vinná ‚André‘

Réva vinná ‚André‘ je odrůda révy vinné, která je oblíbená pro svou vysokou produkci a dobrou chuť. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné, která byla původně vyšlechtěna ve Francii. Tento druh je odolný vůči mrazu a je schopen růst v mnoha různých podmínkách. Pěstování Révy vinné ‚André‘ vyžaduje dostatek slunečního svitu, aby mohla produkovat plody. Rostlina potřebuje také dostatek vlhkosti, aby se udržela zdravá. Nejlépe roste na lehkých, propustných půdách s pH mezi 5,5 až 6,5. Když se rostlina začne rozvíjet, je důležité, aby byla pravidelně zastřihávána, aby se udržela její produktivita. Je také důležité, aby byla pravidelně zalévána a hnojena, aby se zajistilo, že bude mít dostatek živin. Réva vinná ‚André‘ je obvykle sklízena v září nebo říjnu. Plody jsou obvykle používány k výrobě vína nebo džemu.

Využití Réva vinná ‚André‘

Réva vinná ‚André‘ (Vitis vinifera 'André') je odrůda révy vinné, která se používá k výrobě vína. Je to jedna z nejstarších odrůd révy vinné a má velmi dobré vlastnosti pro výrobu vína. Réva vinná ‚André‘ je oblíbená pro svou schopnost produkovat vína s vysokou kvalitou a intenzivními aroma. Vína z této odrůdy jsou obvykle plná, s vyváženou kyselostí a dlouhou dochutí. Réva vinná ‚André‘ se často používá pro výrobu bílých vín, ale může být také použita pro výrobu růžových a červených vín. Bílá vína z této odrůdy mají obvykle sladkou chuť a jemnou vůni. Růžová a červená vína jsou obvykle plná a intenzivní. Réva vinná ‚André‘ je také oblíbená pro svou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Je to jedna z nejodolnějších odrůd révy vinné a je schopná růst v různých podmínkách. Je to také jedna z nejstabilnějších odrůd, což znamená, že její vlastnosti se méně mění v průběhu let. Réva vinná ‚André‘ je oblíbená mezi vinaři po celém světě a její vína jsou ceněna pro svou kvalitu a intenzivní aroma. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají víno s vysokou kvalitou a intenzivními aroma.

Botanický popis

Réva vinná ‚André‘ je odrůda révy vinné, která pochází z Francie. Je to středně velká, opadavá keřovitá rostlina s dlouhými, tenkými lodyhami. Listy jsou vejčité až eliptické, s hladkým okrajem a tmavě zelenou barvou. Květy jsou bílé a mají 5 lístků. Plody jsou červené, kulaté bobule s jemnou slupkou. Jsou sladké a aromatické. Réva vinná ‚André‘ má ráda slunná stanoviště a dobře odvodněnou půdu. Je odolná vůči nízkým teplotám a je schopná produkovat velké množství ovoce.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚André‘

Réva vinná ‚André‘ (Vitis vinifera 'André') je odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v roce 1954 ve Francii. Je to hybrid mezi odrůdami Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. Odrůda je velmi oblíbená pro svou odolnost proti chorobám a její schopnost produkovat vysokokvalitní hrozny. Réva vinná ‚André‘ se rychle rozšířila po celé Francii a dnes se pěstuje po celé Evropě, včetně Itálie, Španělska, Portugalska a Německa. Je také oblíbená v Austrálii, Novém Zélandu a Severní Americe. V USA je nejoblíbenější ve státech jako Kalifornie, Oregon, Washington a New York.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚André‘