Vyberte stránku

Réva vinná ‚Afrodita‘

Latinský název Vitis vinifera 'Afrodita'

Popis rostliny

Vitis vinifera 'Afrodita' je odrůda révy vinné, která pochází z České republiky. Je to středně velká odrůda s hustými, tmavě zelenými listy a malými, červenými bobulemi. Je to jedna z nejdříve dozrávajících odrůd révy vinné a její bobule jsou obvykle sklizeny koncem srpna. Bobule mají sladkou chuť a jsou vhodné pro výrobu vína, džemů a sirupů. Réva vinná 'Afrodita' je odolná vůči mrazu a je schopná růst ve většině klimatických podmínek. Je to nenáročná rostlina, která potřebuje pravidelnou zálivku a hnojení.

Jak pěstovat Réva vinná ‚Afrodita‘

Réva vinná ‘Afrodita’ je jednou z nejpopulárnějších odrůd révy vinné. Je to středně velká, plodící odrůda s velkými, tmavě fialovými bobulemi. Je to odolná odrůda, která dobře snáší teplo i chlad. Pěstování révy vinné ‘Afrodita’ vyžaduje příznivé podnebí a slunné místo. Rostlina potřebuje dostatek vody, ale nesmí být přelitá. Ideální pH půdy pro tuto odrůdu je mezi 5,5 až 6,5. Réva vinná ‘Afrodita’ může být pěstována ve většině oblastí s teplým a suchým podnebím. Kromě toho je důležité, aby byla réva vinná ‘Afrodita’ řádně podpírána. Můžete ji pěstovat na vinici, na plotu nebo na oporu. Je důležité, aby byla réva vinná ‘Afrodita’ řádně podpírána, aby se zabránilo poškození větví. Réva vinná ‘Afrodita’ je obvykle sklízena v září nebo říjnu. Bobule jsou velké, tmavě fialové a mají sladkou chuť. Může se použít k výrobě vína, moštu nebo džemu.

Využití Réva vinná ‚Afrodita‘

Réva vinná ‚Afrodita‘ je druh révy vinné, který je oblíbený pro svou schopnost produkovat velmi kvalitní a chutné víno. Je to jeden z nejstarších odrůd révy vinné, které se pěstují ve Středozemní oblasti. Réva vinná ‚Afrodita‘ má tmavě červené bobule, které jsou plné cukru a aromatických látek. Víno z této odrůdy je obvykle tmavě rubínové barvy s intenzivní vůní po ovoce. Má silnou, ale zároveň elegantní chuť s dlouhou dochutí. Réva vinná ‚Afrodita‘ se používá k výrobě vína, které je oblíbené mezi milovníky vína po celém světě. Je to víno, které je vhodné ke konzumaci jak samotné, tak i k doplnění jídel. Je to víno, které se hodí k rybím, drůbežím a masovým jídlům. Víno z této odrůdy je také oblíbené pro svou schopnost zdůraznit chuť jídla.

Botanický popis

Réva vinná ‚Afrodita‘ je středně velká, opadavá odrůda révy vinné. Její listy jsou vejčité až eliptické, s lesklou, zelenou barvou. Květy jsou bílé a mají 5 lístků. Plody jsou malé, červené, kulaté bobule s jemnou slupkou. Réva vinná ‚Afrodita‘ má dobrou odolnost proti chorobám a je vhodná pro pěstování v oblastech s teplým podnebím.

Původ a rozšíření Réva vinná ‚Afrodita‘

Réva vinná ‚Afrodita‘ (Vitis vinifera 'Afrodita') je hybridní odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v České republice. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1994 a jejím autorem je Ing. Jan Šulc. Je to hybridní odrůda, která vznikla křížením odrůd Müller Thurgau a Muscat Ottonel. Réva vinná ‚Afrodita‘ se v současnosti pěstuje především v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a ve Francii. Je to oblíbená odrůda, která se používá pro výrobu bílého vína. Je to středně aromatická odrůda s jemnou chutí a vůní po tropických plodech. Víno z této odrůdy má svěží, ovocnou chuť a je velmi oblíbené mezi milovníky vína.
Katalog » Popínavé rostliny » Réva vinná ‚Afrodita‘