Vyberte stránku

Rákos obecný ‚Humilis‘

Latinský název Phragmites australis 'Humilis'

Popis rostliny

Rákos obecný ‚Humilis‘ je trsnatá, vytrvalá bylina s hustou, nízkou korunou. Listy jsou široce vejčité až eliptické, s tmavě zelenou barvou na vrcholu a světlejší na spodní straně. Květy jsou malé, bílé až růžové a objevují se v červenci až srpnu. Rostlina může dosáhnout výšky až 1,2 metru a je vhodná pro použití v říčních březích, jezerech a rybnících. Je to odolná rostlina, která může snášet sucho i vysoké hladiny vody.

Jak pěstovat Rákos obecný ‚Humilis‘

Rákos obecný 'Humilis' je trvalka, která se používá jako okrasná rostlina. Je to nízká, vytrvalá tráva s hustou, zelenou korunou a dlouhými, šedými stonky. Roste do výšky 1-2 metry a má rád slunné až polostinné stanoviště. Je odolný vůči suchu a mrazu a je schopen přežít i v extrémních podmínkách. Pěstování rákosu obecného 'Humilis' je snadné. Nejprve je třeba vybrat vhodné místo pro jeho pěstování. Mělo by být na slunném nebo polostinném místě s dobře odvodněnou půdou. Poté je třeba připravit půdu pro výsadbu. Půda by měla být dobře propustná a bohatá na živiny. Výsadba rákosu obecného 'Humilis' se provádí na jaře nebo na podzim. Je třeba zajistit, aby byly sazenice dobře zakořeněné. K tomu je nutné je zalít a udržovat je vlhké. Udržování rákosu obecného 'Humilis' je snadné. Je nutné ho pravidelně zalévat a hnojit. Je také důležité odstraňovat plevel a udržovat půdu vlhkou. Rákos obecný 'Humilis' je odolný vůči mrazu, ale je nutné jej chránit před silnými mrazy.

Využití Rákos obecný ‚Humilis‘

Rákos obecný 'Humilis' je vytrvalá, nízká tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vysoce odolná rostlina, která může růst v mnoha různých podmínkách a je vhodná pro většinu typů zahrad. Může být použit jako živý plot nebo jako pozadí pro ostatní rostliny. Rákos obecný 'Humilis' je také velmi účinným filtračním systémem, který může chránit před prachem a jinými škodlivými látkami ve vzduchu. Rostlina může také pomoci snížit hladinu hluku. Kromě toho může být použit jako potrava pro ptáky a zvířata. Rákos obecný 'Humilis' je také vynikajícím zdrojem kyslíku pro okolní prostředí.

Botanický popis

Rákos obecný 'Humilis' je trsnatá, vytrvalá bylina s vysokou, hustou, vzpřímenou stonkovou růžicí. Stonky jsou silné a vzpřímené, dosahují výšky až 1,5 metru. Listy jsou dlouhé, úzké a zašpičatělé, s bílými šupinami na spodní straně. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do hroznů. Plody jsou černé, kulaté a mají velmi malou velikost. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a je schopna přežít i v extrémních podmínkách. Je to vynikající rostlina pro vytvoření pozadí a zákoutí ve vaší zahradě.

Původ a rozšíření Rákos obecný ‚Humilis‘

Rákos obecný ‚Humilis‘ (Phragmites australis 'Humilis') je druh rostliny z čeledi rákovitých (Poaceae). Pochází z Evropy, Asie a Afriky. Je to trsnatá tráva, která může dorůstat až do výšky 2 metrů. Rostlina má široce rozložené listy a silné kořeny. Květy jsou malé a bílé. Rákos obecný ‚Humilis‘ se často používá jako okrasná rostlina. Je vhodný pro vytváření pozadí v zahradách a parkových úpravách. Může být také použit jako živý plot nebo jako součást ekosystému vodních ploch. Rákos obecný ‚Humilis‘ je velmi odolný a snadno se šíří. Může růst na místech s nízkou vlhkostí a vysokou teplotou. Je schopen růst ve vodě i na suchu. Rostlina je také odolná vůči chorobám a škůdcům. Rákos obecný ‚Humilis‘ se šíří po celém světě. Jeho rozšíření se za posledních několik desetiletí výrazně zvýšilo. Rostlina se nyní vyskytuje ve většině evropských zemí, stejně jako v Severní Americe, Austrálii, Novém Zélandu a Jižní Africe.
Katalog » Vodní rostliny » Rákos obecný ‚Humilis‘