Vyberte stránku

Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘

Latinský název Acorus gramineus 'Variegatus'

Popis rostliny

Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ (Acorus gramineus 'Variegatus') je trvalka, která se vyskytuje ve vlhkých oblastech. Je to nízká rostlina s listy, které jsou zbarvené do žluta a zelena. Listy jsou tenké a dlouhé, obvykle dosahují délky až 30 cm. Květy jsou malé a bílé. Rostlina může růst až do výšky 20 cm. Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ je ideální pro použití v zahradních jezírkách nebo vodních plochách, protože má ráda vlhkost. Je to také skvělá volba pro použití v okrasných záhonech nebo na okrajích cest.

Jak pěstovat Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘

Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ je nenáročná a odolná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to trvalka s jemnými listy, které mají bílé skvrny. Rostlina může dosáhnout výšky až 30 cm a její listy mohou být až 15 cm dlouhé. Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ je ideální pro vytvoření pozadí v zahradě nebo pro vyplnění mezer ve skupinách. Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ můžete pěstovat na slunném nebo polostinném místě. Doporučuje se použít půdu s dobrou drenáží a bohatou na živiny. Rostlina potřebuje dostatek vlhkosti, ale nesmí být přelitá. Je důležité, abyste ji zalévali pravidelně, zejména v období sucha. Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ můžete množit řízkováním nebo semeny. Řízky můžete vysazovat přímo do země nebo je můžete nejprve vypěstovat v nádobě. Semena můžete vysévat přímo do země nebo je můžete nejprve vypěstovat v nádobě. Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ je odolný vůči škůdcům a chorobám. Může se však stát, že se objeví plíseň nebo hniloba, pokud je rostlina přelita nebo pěstována ve špatných podmínkách. V takovém případě je nutné postižené části odstranit a rostlinu zalévat pouze tehdy, když je půda suchá.

Využití Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘

Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ (Acorus gramineus 'Variegatus') je vytrvalá, nízkorostoucí tráva s jemnými, zelenými a bílými listy. Je to oblíbená rostlina pro použití v zahradách, kde může být použita jako okrasná tráva nebo jako ozdoba vodních ploch. Může být také použita k vytvoření živých plotů nebo k vytváření texturovaných pozadí. Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘ je také oblíbenou rostlinou pro akvária, protože jeho listy se mohou pohybovat ve vodě a poskytují útočiště pro ryby. Rostlina je také velmi odolná a snadno se udržuje.

Botanický popis

Puškvorec trávovitý ‘Variegatus’ je trvalka s nízkou, rozložitou růstovou formou. Jeho listy jsou široce vejčité až obvejčité, s bílými pruhy po obou stranách. Listy jsou na vrcholu zašpičatělé a mají zelenou barvu. Květy jsou malé, bílé až krémové barvy a objevují se v hroznech na koncích výhonů. Plody jsou malé, černé a mají podobu tobolky. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Puškvorec trávovitý ‘Variegatus’ je odolný vůči mrazu a snáší sucho. Je to nenáročná rostlina, která je vhodná do skupinových výsadeb nebo jako okrasná rostlina.

Původ a rozšíření Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘

Puškvorec trávovitý ‘Variegatus’ (Acorus gramineus 'Variegatus') je vytrvalá bylina, která pochází z Japonska. Je to oblíbená rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina do zahrad a parků. Rostlina má široce rozšířené listy s bílými skvrnami, které jí dodávají atraktivní vzhled. Rostlina se dnes pěstuje po celém světě. Je oblíbená pro svůj dekorativní vzhled a snadnou péči. Může růst ve všech typech půd a je odolná vůči suchu. Je také odolná vůči mrazu až do -15 °C. Puškvorec trávovitý ‘Variegatus’ je oblíbenou rostlinou pro její snadnou péči a dekorativní vzhled. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve všech typech půd a je odolná vůči suchu. Je to ideální rostlina pro začínající pěstitele, protože je snadno pěstovatelná a odolná.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec trávovitý ‚Variegatus‘