Vyberte stránku

Puškvorec trávovitý var. pusillus

Latinský název Acorus gramineus var. pusillus

Popis rostliny

Puškvorec trávovitý var. pusillus je trvalá bylina, která roste v mokřadech a na březích řek. Má tenké, zelené, trávovité listy, které se pohybují od 10 do 30 cm dlouhé. Květy jsou malé, bílé a mají 4 tyčinky. Rostlina je obvykle vysoká od 15 do 25 cm. Puškvorec trávovitý var. pusillus je často používán jako okrasná rostlina pro své atraktivní listy a jeho schopnost růst ve vodě.

Jak pěstovat Puškvorec trávovitý var. pusillus

Využití Puškvorec trávovitý var. pusillus

Puškvorec trávovitý var. pusillus je vytrvalá bylina, která se používá jako okrasná rostlina. Je to nízká tráva s bílými a zelenými listy, která se často používá k ozdobení zahrad, trávníků a parků. Může být také použita k vytvoření živých plotů nebo k vytvoření zelených stěn. Puškvorec trávovitý var. pusillus může být také použit k léčebným účelům. Jeho kořeny obsahují látky, které mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Kořeny jsou také používány k léčbě bolesti hlavy, revmatismu, artritidy a dalších onemocnění. Puškvorec trávovitý var. pusillus je také využíván k aromatizaci potravin a nápojů. Jeho kořeny jsou používány k výrobě koření, které dodává jídlu a nápojům jemnou citrusovou chuť. Kořeny jsou také používány k výrobě léčivých čajů.

Botanický popis

Puškvorec trávovitý var. pusillus (Acorus gramineus var. pusillus) je trvalka s dlouhými, tenkými, vodorovně ležícími oddenky. Listy jsou vejčité až kopinaté, zelené, lesklé, 3-7 cm dlouhé a 0,5-1 cm široké. Květy jsou bílé, malé a uspořádané do hroznovitých květenství. Plody jsou černé, malé a vejčité. Rostlina může dosahovat výšky až 20 cm. Puškvorec trávovitý var. pusillus je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se používá k vytváření živých plotů a ke zdobení zahrad. Je to nenáročná rostlina, která může růst na různých typech půdy a ve slunných i polostinných oblastech.

Původ a rozšíření Puškvorec trávovitý var. pusillus

Puškvorec trávovitý var. pusillus (Acorus gramineus var. pusillus) je malá, trvalka, která pochází z čeledi Araceae. Původně se vyskytoval v jihovýchodní Asii, včetně Japonska, Číny a Koreje. Nyní je rozšířen po celém světě, včetně Evropy, Severní Ameriky a Austrálie. Puškvorec trávovitý var. pusillus je oblíbenou pokojovou rostlinou, která je často používána jako okrasná rostlina. Je to nízká, trvalka s tenkými, zelenými stonky, které se mohou dostat až do výšky 15 cm. Rostlina má malé, bílé květy a malé, zelené listy. Rostlina je odolná vůči suchu a mrazu a může růst ve vlhkých i suchých podmínkách.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec trávovitý var. pusillus