Vyberte stránku

Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘

Latinský název Acorus gramineus 'Pusillus'

Popis rostliny

Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ (Acorus gramineus 'Pusillus') je trvalá bylina, která může dosahovat výšky až 30 cm. Listy jsou tenké, zelené a lesklé, s bílými žilkami. Květy jsou malé, bílé a vyrůstají na konci dlouhých stonků. Plody jsou malé černé bobule. Puškvorec trávovitý je vhodný do skupinových výsadeb, do okrasných záhonů nebo do vodních ploch. Je to nenáročná rostlina, která vyžaduje pouze mírnou zálivku a mírné slunné stanoviště.

Jak pěstovat Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘

Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je nízká, trvalá tráva, která se používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá tráva, která může dosahovat výšky až 15 cm. Má malé, zelené listy a bílé květy. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je snadno pěstovatelný a může být pěstován ve všech typů půd. Chcete-li pěstovat puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘, je nejlepší začít s nákupem semen. Semena by měla být vysetá na jaře do půdy, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Půda by měla být udržována vlhká, ale ne příliš mokrá. Rostlina by měla být pravidelně zalévána a hnojena. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ může být také propagován řízkováním. Řízky by měly být odebrány z dospělé rostliny a zasazeny do substrátu. Substrát by měl být směsí písku a rašeliny. Řízky by měly být udržovány vlhké a měly by být umístěny na teplé a slunné místo. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je odolný vůči mrazu a je schopen tolerovat i chladné podnebí. Je však důležité, aby byla rostlina chráněna před silnými větry a mrazy. V zimě by měla být rostlina pokryta mulčem nebo jiným materiálem, aby byla chráněna před mrazem.

Využití Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘

Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ (Acorus gramineus 'Pusillus') je nízká, trvalka, která se často používá jako okrasná rostlina. Je to vytrvalá tráva s tenkými, zelenými listy, které mají tendenci růst do kompaktního, kulatého tvaru. Je to nenáročná rostlina, která může být použita v mnoha různých zahradních projektech. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ může být použit jako okrasná rostlina v zahradě nebo na zahradním trávníku. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří hledají nízkou, trvalkou trávu, která je snadno udržovatelná a odolná vůči chorobám. Rostlina může být také použita jako okrasná rostlina v kontejneru nebo ve skupině. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je také skvělou volbou pro zahradníky, kteří hledají rostlinu, která může být použita jako přírodní bariéra. Jeho husté listy a nízká výška jsou skvělé pro omezení pohledu nebo pro oddělení různých částí zahrady. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají rostlinu, která může být použita jako dekorace. Jeho zelené listy a kompaktní tvar jsou skvělé pro vytvoření zajímavých a zábavných vzorů. Rostlina je také skvělá volba pro ty, kteří hledají rostlinu, která může být použita jako přírodní filtr. Jeho husté listy jsou schopny absorbovat škodlivé chemikálie a toxiny z okolního prostředí.

Botanický popis

Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je trvalka s krátkou, vzpřímenou, trávovitou stonkovou růžicí. Listy jsou tenké, lesklé, zelené až šedozelené, s bílými skvrnami. Květy jsou malé, bílé až růžové, uspořádané do klasů. Plody jsou malé, černé až hnědé, vejčité tobolky. Rostlina dorůstá výšky 10-15 cm. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je vhodný pro pěstování v truhlících, na okrajích zahrad nebo v nádobách. Je odolný vůči mrazu až do -20°C. Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště a mírně vlhkou, dobře odvodněnou půdu. Je vhodný pro pěstování v japonských zahradách.

Původ a rozšíření Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘

Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ (Acorus gramineus 'Pusillus') je druh vřesovištní trávy, která pochází z Asie. Jeho původní oblast rozšíření se rozkládá od Japonska až po Čínu. Rostlina se dnes pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina a je oblíbená pro svou nízkou výšku a jemné listy. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je velmi odolná rostlina, která může růst v mnoha různých podmínkách. Může být pěstován ve vlhkých i suchých půdách a je schopen tolerovat i mírné mrazy. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být pěstována v truhlících nebo na zahradách. Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘ je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k ozdobení zahrad a truhlíků. Jeho nízká výška a jemné listy ho činí vhodným pro použití v malých prostorách. Rostlina je také často používána k vytvoření živých plotů nebo k vytváření zelených stěn.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec trávovitý ‚Pusillus‘