Vyberte stránku

Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘

Latinský název Acorus gramineus 'Ogon'

Popis rostliny

Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je trvalka, která může dosahovat výšky až 30 cm. Listy jsou široce eliptické, s lesklou zelenou barvou a bílými proužky po obou stranách. Květy jsou malé, bílé a skládají se z malých květů. Rostlina je velmi odolná vůči chladu a snáší i nízké teploty. Je to vytrvalá rostlina, která je vhodná pro zahradní jezírka, bazény a jiné vodní plochy. Je to také vhodná rostlina pro pěstování v květináčích. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je nenáročná rostlina, která potřebuje jen mírně vlhkou půdu a slunné stanoviště.

Jak pěstovat Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘

Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je nenáročná a odolná rostlina, která se hodí do mnoha různých typů zahrad. Je to vytrvalá bylina s jemně zelenými listy, které jsou příjemně vonící. Rostlina je schopna růst až do výšky 30 cm a její listy mohou dosahovat délky až 20 cm. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je nejlépe pěstován ve slunném až polostinném stanovišti. Vyžaduje vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu. Při pěstování je třeba dbát na to, aby půda nebyla příliš suchá. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -15°C. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je snadno množitelný. Můžete ho množit semeny, dělením trsů nebo řízkováním. Semena se sází na jaře do připravené půdy a po vzejití se sazenice přesazují do samostatných květináčů. Dělení trsů se provádí na jaře nebo na podzim. Řízkování se provádí na jaře nebo na podzim. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je vhodný pro vytvoření krásného pozadí v zahradě. Je to skvělá volba pro vytvoření zelených stěn nebo pro vyplnění mezer mezi jinými rostlinami. Rostlina je také vhodná pro vytváření živých plotů.

Využití Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘

Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je vytrvalá, nenáročná rostlina, která může být použita pro ozdobu zahrad a okrasných trávníků. Jeho jasně žluté listy jsou velmi dekorativní a mohou být použity k vytvoření zajímavých kontrastů s ostatními rostlinami. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je také velmi odolný vůči chorobám a škůdcům, což z něj činí skvělou volbu pro ty, kteří hledají nenáročnou rostlinu do své zahrady. Rostlina je také velmi snadno pěstovatelná a může být použita k vytvoření zelených stěn nebo jako okrasná rostlina v květináčích.

Botanický popis

Puškvorec trávovitý ‘Ogon’ je trvalá bylina, která dorůstá výšky 15-30 cm. Listy jsou štíhlé a přímé, s lesklými, zelenými až žlutými lístky. Květy jsou malé, bílé až růžové a objevují se na konci léta. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina má velmi odolnou kořenovou soustavu, která jí umožňuje dobře se uchytit na svém stanovišti. Puškvorec trávovitý ‘Ogon’ je vhodný pro výsadbu do skupin, na okraje zahrad nebo do nádob. Je nenáročný na péči a snáší sucho i vlhko.

Původ a rozšíření Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘

Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ (Acorus gramineus 'Ogon') je druh rostliny z čeledi Araceae. Pochází z jihovýchodní Asie, kde se vyskytuje v Japonsku, Číně a Koreji. Rostlina byla poprvé popsána v roce 1878 a od té doby se rozšířila do mnoha zemí po celém světě. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je poměrně nenáročná rostlina, která může růst ve vlhkých až mokrých půdách. Je to trvalka, která může dosahovat výšky až 30 cm. Listy jsou zelené, lesklé a mají tvar trávovitého špičatého hrotu. Květy jsou bílé a objevují se na jaře. Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘ je oblíbenou rostlinou pro zahradníky, protože je velmi dekorativní a snadno se pěstuje. Může být použit jako okrasná rostlina nebo jako součást vodního ekosystému. Je to také oblíbená rostlina pro akvária, protože je schopná filtrovat škodlivé látky z vody.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec trávovitý ‚Ogon‘