Vyberte stránku

Puškvorec trávovitý ‚f. decoratus‘

Latinský název Acorus gramineus 'f. decoratus'

Popis rostliny

Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' je trvalá, vodní rostlina s dlouhými, tenkými, zelenými listy. Listy jsou vejčité až obvejčité, s bílými pruhy po obou stranách. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Květy jsou malé, bílé až růžové a objevují se na konci léta. Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' je vhodný do vodních zahrad, kde může být použit jako okrasná rostlina. Je odolný vůči chladu a mrazu a je nenáročný na údržbu.

Jak pěstovat Puškvorec trávovitý ‚f. decoratus‘

Puškvorec trávovitý ‘f. decoratus’ je velmi dekorativní rostlina, která se často používá jako okrasná rostlina v zahradách. Je to trvalá bylina, která může dosáhnout výšky až 30 cm. Má široké, zelené listy, které jsou pokryty bílými skvrnami. Kvete bílými květy, které se objevují v létě. Puškvorec trávovitý ‘f. decoratus’ může být pěstován ve vlhkém, dobře odvodněném půdě, která je bohatá na živiny. Měl by být umístěn na slunném místě, ale může tolerovat i částečný stín. Měl by být zaléván každý týden, aby se udržela vlhkost půdy. Puškvorec trávovitý ‘f. decoratus’ může být řezán, aby se udržel jeho tvar. Měl by být také hnojen každé dva týdny, aby se podpořila jeho růst. Rostlina může být také chráněna před mrazem pomocí mulče nebo jiných izolačních materiálů.

Využití Puškvorec trávovitý ‚f. decoratus‘

Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' je vysoce dekorativní rostlina, která se často používá v zahradách a parcích. Jeho listy jsou široké a měkké, s bílými nebo žlutými pruhy. Rostlina je nenáročná na péči a je odolná vůči chladu. Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' se často používá jako okrasná rostlina, která dodává zahradě nebo parčíku jedinečný vzhled. Může být použit jako samostatná rostlina nebo jako součást skupiny rostlin. Rostlina je také vhodná pro výsadbu v blízkosti vodních ploch, jako jsou rybníky nebo fontány. Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' je také vhodný pro použití v kuchyni. Listy mohou být použity jako koření nebo do salátů. Rostlina může být také sušena a použita jako bylinka.

Botanický popis

Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' je trvalka s dlouhými, tenkými, vzpřímenými stonky, které dosahují výšky až 30 cm. Listy jsou vejčité, zelené, lesklé a mají špičatý vrchol. Na vrcholu listu se nachází malá bílá špička. Květy jsou malé, bílé a uspořádané do klasů. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina má ráda vlhké, dobře odvodněné půdy a slunné stanoviště.

Původ a rozšíření Puškvorec trávovitý ‚f. decoratus‘

Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' (Acorus gramineus 'f. decoratus') je druh rostliny z čeledi Araceae, který se vyskytuje převážně v jihovýchodní Asii. Původně byl tento druh rostliny nalezen v Číně, Japonsku a Koreji. V současné době se tento druh rostliny vyskytuje také ve Vietnamu, Thajsku a Malajsii. Tento druh rostliny je velmi oblíbený pro svou dekorativní hodnotu. Jeho listy jsou zbarveny do zelené a žluté barvy a mohou dosahovat až 20 cm dlouhé. Květy jsou bílé a mají malou velikost. Puškvorec trávovitý 'f. decoratus' je oblíbeným druhem rostliny pro pěstování v zahradách a na zahradních záhonech. Je to nenáročná rostlina, která může růst ve vlhkém až mokrém prostředí. Je to také odolná rostlina, která může snášet mrazy až do -15 °C.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec trávovitý ‚f. decoratus‘