Vyberte stránku

Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘

Latinský název Acorus gramineus 'Argenteostriatus'

Popis rostliny

Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘ je trvalka s vytrvalou, plazivou stonkovou růžicí. Listy jsou tenké, špičaté a lesklé, s bílými proužky po obou stranách. Květy jsou malé a bílé, objevují se na konci léta. Rostlina má ráda vlhké, dobře odvodněné půdy a slunné až polostinné stanoviště. Je to nenáročná rostlina, která může být použita jako okrasná rostlina v zahradách, na březích řek a jezer nebo ve skupinách v truhlících.

Jak pěstovat Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘

Puškvorec trávovitý ‘Argenteostriatus’ je nenáročná, snadno pěstovatelná rostlina, která se hodí do většiny zahrad. Je to trvalka, která může růst až do výšky 30 cm. Její listy jsou široce vejčité a mají stříbřitě šedou barvu s bílými pruhy. Kvete bílými květy, které se objevují na jaře. Puškvorec trávovitý ‘Argenteostriatus’ potřebuje slunné až polostinné stanoviště. Rostlina preferuje vlhkou, dobře odvodněnou půdu. Můžete ji pěstovat v truhlíku nebo v záhonu. Puškvorec trávovitý ‘Argenteostriatus’ je nenáročná na zalévání. V období sucha je vhodné ho zalévat 1-2x týdně. Je důležité, aby půda nebyla přemokřená. Puškvorec trávovitý ‘Argenteostriatus’ potřebuje mírnou údržbu. Doporučuje se jej každoročně prořezávat, aby se udržel jeho tvar. Prořezávání by mělo být provedeno po skončení kvetení. Puškvorec trávovitý ‘Argenteostriatus’ je odolný vůči škůdcům a chorobám.

Využití Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘

Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘ (Acorus gramineus 'Argenteostriatus') je vytrvalá tráva, která se často používá jako okrasná rostlina. Její listy jsou široce používány v zahradnickém průmyslu pro vytvoření zajímavých a dekorativních vzorů. Rostlina může být také použita k vytvoření zelených stěn nebo jako součást zahradního designu. Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘ je také oblíbenou volbou pro vytváření vodních ploch nebo jako okrasná rostlina v akváriích. Je to také oblíbená rostlina pro vytváření zelených stěn, protože její listy jsou velmi odolné a snadno se udržují.

Botanický popis

Puškvorec trávovitý ‘Argenteostriatus’ je trvalka s vytrvalou, rozvětvenou, přímou, až 30 cm vysokou lodyhou. Listy jsou tenké, stříbřité, s bílými proužky, které se táhnou po celé délce listu. Květy jsou malé, bílé až růžové a objevují se na konci lodyhy. Plody jsou malé, černé a obsahují semena. Rostlina má velmi dobrou odolnost proti chladu a mrazu. Je to nenáročná rostlina, která může růst na slunných i polostinných místech. Nejlépe se jí daří na mírně vlhké, dobře odvodněné půdě.

Původ a rozšíření Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘

Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘ (Acorus gramineus 'Argenteostriatus') je druh rostliny z čeledi Araceae. Pochází z Japonska a Číny, kde se vyskytuje v mokřadech a na březích řek. Rostlina se dnes pěstuje po celém světě jako okrasná rostlina. Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘ je trvalka s nízkou růstovou rychlostí. Jeho listy jsou tenké a stříbřité, s tmavě zelenými proužky. Rostlina může dosahovat výšky až 30 cm. Kvete od června do srpna a plody jsou malé, černé bobule. Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘ je oblíbenou okrasnou rostlinou, která se často používá k vytváření zelených stěn, k výsadbě do skupin nebo k vytváření živých plotů. Může být také použit k vytváření zelených podlah nebo k vytváření kontrastu s jinými druhy rostlin.
Katalog » Vodní rostliny » Puškvorec trávovitý ‚Argenteostriatus‘